| Anonymous1247 a întrebat:

Hello! Cu ce m-aș putea îmbrăca în prima zi de școală? (sunt băiat, intru în clasa a 11-a, 17 ani). Am pantaloni negrii casual care seamănă cu blugii dar sunt din alt material și am un sacou negru casual din catifea. (Casual înseamnă ținuta de zii pe care o consideri ok pentru. tine). Ador sacourile! + un sacou cu ce fel de cămașă se poartă? Sau se poartă și cu tricou?

6 răspunsuri:
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

E plăcut să auzi că ești preocupat de aspectul exterior, băiat fiind, când alții devin indiferenți la aceste detalii, și aleg orice, de la o îmbrăcăminte neglijentă până la una lipsită de bun simț, adică mai... "vulgară".
Important este să te îmbraci curat și decent, iar dacă reușești să îmbini casualul cu eleganța, poți fi mândru de "stilistul" din tine!

| Anonymous1247 explică (pentru floresdemayo):

Merci! Dacă de exemplu merg la Mall sau la un hypermarket pot purta Sacoul Casual? Sau e prea formal pentru un hypermarket?

| floresdemayo a răspuns (pentru Anonymous1247):

Why not? happy
Idei ai, mai multă încredere în tine de ce nu ai?

| Anonymous1247 explică (pentru floresdemayo):

Ok. Am mici probleme cu încrederea în mine dar o să scap de probleme curând happy

| justroro a răspuns:

Merge foarte bine si cu un tricou.Eu zic sa alegi unul alb/crem sau o culoare mai deschisa happy

| Anonymous1247 explică (pentru justroro):

Ok, merci pentru sfat happy