| Dominicc a întrebat:

Ce parere aveti despre sacourile casual la baieti? blugi inchisi la culoare, tricou sau camasa si un sacou slim negru. cum vi se pare? ce va reprezinta?

5 răspunsuri:
| Bondarel99 a răspuns:

Asta demonstreaza ca ai gust si simtul elegantei...imi place sa vad asta la baieti.Combinatia asta merge, dar in cazul in care porti un tricou sa fie simplu si nu decoltat, iar daca porti camasa sa nu fie prea eleganta...
Si in cazul incaltarilor... daca porti niste tenisi cat de cat frumosi tinuta va arata chic si foarte casual, daca iti iei pantofi eleganti, lacuiti strici tot ansamblul...
In orice caz sa fie armonie.
Am vazut baieti cu sacou si sandale in picioare sau cu sacou si papion agatat pe gatul gol ORIBIL laughing
E usor sa o dai in extrema cealalta.

| Dominicc explică (pentru Bondarel99):

Sunt tot felul de combinatii. Intr-un timp vazusem costum si adidasi in picioare, adidasi nu tenisi.

Sacou, tenisi, camasa sau tricou simplu fara imprimuri, merge o cravata slim la camasa, si blugi.

Merci

| Mihaela1964 a răspuns:

Lipsa de imaginatie.Armonizeaza putin culorile, esti tanar si nu mergi la inmormantare.

| Dominicc explică (pentru Mihaela1964):

E diferenta intre ce iti imaginezi tu si ce spun eu. Sacoul inchis nu prea merge cu, culori deschise. Negru simbolizeaza putere, masculinitate. Nu neaparat doliu. Asta ar insemna ca toti oamenii in sacouri inchise sau costume merg la inmormantari.

Mersi

| SootheMySoul a răspuns:

Imi place combinatia, dar iti sugerez mai degraba tricou decat camasa.