| Gabrielamaria2000 a întrebat:

Hello
De unde aș putea să știu când vine ciclul, mi-e frică să nu mă pătez noaptea când dorm sau patul să îl pătez și să vadă cineva, până în 2 luni mi-a venit ziua și mi-e frică să nu vină noaptea, voi de unde știți când vine?

2 răspunsuri:
| Lioana a răspuns:

Daca ti-e atat de teama ca patezi patul si vad altii ai putea sa-ti notezi ciclurile pe calendar si apoi stiind la ce interval de timp iti vine tie vei putea sa-ti pui tampon in perioada in care te astepti sa vina. In mod normal ciclul vine la 28 zile.

| Andry080 a răspuns:

Iti poti instala o aplicație, care iti va da o data pe care ar trebui să iti vina. Notezi acolo ziua in care ti-a venit si cea in care ti-a trecut, dar data pe care ti-a dat-o aplicația nu o sa fie fixa, de aceea ai putea sa iti pui in perioada aia tampoanele alea subtiri, de o picatura, asa nu o sa murdaresti patul. Dar, in general, cu cateva zile inainte de perioada o sa curgă un lichid albicios, aproape inodor. Sper ca te-am ajutat, căci eu asa fac si nu am patat niciodată.