| BountyLoverXD a întrebat:

Hello! E in regula daca mi-as cumpara incaltaminte de la second-hand, pentru ca au la un second tenisi foarte faini si ieftini love struck, dar mama mea zice ca sa nu imi cumpar ca poate iau ce va boala, ciuperca si asa ceva, e adevarat? se poate intampla? big grin

9 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Daca speli tenisii in masina de spalat, ar trebuie sa fie ok, apa fierbinte omoara bacteriile, oricum daca porti tenisii cu soseste nu exista sa riscul sa faci ciuperci sau alte chestii, problema ar fi doar daca ii porti pe piciorul gol.

| Bubutita a răspuns:

In sfarsit cineva care nu este jenat sa puna astfel de intrebari bravo.:*
La sh sunt haine mai faine decat la alte chinezarii.Eu am intrat intr-un Sh si erau numai haine de firma noi si ieftine, deci cu papucii sa nu ai nicio problema, doar daca vrei poti sa ii mai dezinfectezi si tu ca sa fii sigura.:*

| Pufi1999 a răspuns:

Nu are nimic. Pe la SH aici la mine in Caransebes se aduc haine si incaltaminte aproape noua din Germania, deci de calitate si nu jegoase. Spala-i dupa ce cumperi si o sa fie totul bine.

| Lovee18 a răspuns:

Nu cred...dar pentru orice eventualitate ii poti dezinfecta tu :ii speli, stiu si eu exista foarte multe solutii.

| Satanelmic a răspuns:

Pai inainte sa se puna la vanzare, imbracamintea / incaltamintea SH, se spala, se face totul sa fie in regula. Dupa ce ii cumperi poti sa ii speli si dupa aceea sa ii porti happy Daca iti iei, sa ii porti sanatoasa happy

| David1994 a răspuns:

Ma imbrac de la second hand de cand ma stiu. si nu am nici ciuperci nici boli si nici pe dracu laughing

| anna13 a răspuns:

Cred ca este in regula, la S.H. se curata tot.Dar ai putea sa ii speli daca esti nesigura.:-)

| Di_Robitza_1991 a răspuns:

Hey,eu zic ca e-n regula pentru ca si incaltamintea de la second-hand a fost la randul ei noua. P.Sbig grinar la inceput cand ii iei sa ii speli.parerea mea

| stelahoney2000 a răspuns:

Părerea mea e că se poate întîmpla, dar ți-aș recomanda să-i procuri și dupa aia să-i speli bine cu un detergentwinking