| UmbraDeVulpe a întrebat:

Cam cat de mare e probabilitatea de a lua o ciuperca de la incaltaminte second hand? E destul de mare sau nu e chiar asa? Ca mi am cumparat si eu ieri niste adidasi second hand, m-am dus cu un prieten care si a luat si el de acolo si o si cunoaste pe vanzatoarea de acolo si a zis ca de acolo nu poti lua ciuperca daca cumperi de la acel magazin si ca nici el nu a spalat adidasii pe care i-a cumparat de acolo si mi-a spus si vanzatoarea cand am fost ieri sa cumpar si eu adidasi de acolo ca sunt dezinfectati si nu trebuie sa ii spal... Dar nu stiu, ce spuneti voi oare sa am incredere? Daca totusi vreau sa fiu sigur ca nu mai e absolut niciun risc de a lua ciuperca cum e cel mai bine sa fac avand in vedere ca unele ciuperci dispar mai greu de pe incaltaminte?

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Cum ți o fi norocul

| dullcat a răspuns:

Mai bine e sa ii returnezi? Incaltamintea trebuie mereu sa fie noua. Daca are eticheta e ok, daca e purtata nu.

Răspuns utilizator avertizat
| dullcat a răspuns (pentru UmbraDeVulpe):

Cum spui tu.

| Furnicuta000 a răspuns:

Haine si incaltamintea sh sunt trecute printr-un proces de dezinfectie cu niste substante speciale, sunt obligati prin lege sa faca asta. Tocmai de asta au si mirosul ala nasol.
Ciupercile de care spui tu nu sunt toate omorate in procesul asta de asta cu incaltamintea e mai riscant, dar riscul e mic. Sunt atatia oameni care isi cumpara sh dim magazine si de pe net si nu au patit nimic. Dar daca esti ghinionist...atunci ghinionul tau.
Dar gandeste-te ca si in mall daca te duci o sa cumperi incaltaminte care a fost probata de mai multi oameni, macar la sh a fost un singur proprietar laughing