| justagirl_2486 a întrebat:

Hello! Sunt noua pe aici si as avea o intrebare! Pielea mea de pe picioare este aspra ce as putea sa folosesc pentru a avea pielea mai fina! Pls help

11 răspunsuri:
| MissD a răspuns:

O crema hidratata cum ar fi cea de la garnier hidratare intensiva sau traditionala crema de galbenele.

| Marii a răspuns:

Nivea soft. Este foarte buna.

| adeana a răspuns:

Sunt mai multe chestii pe care le poti face. happy
Poti sa-ti faci un goma, sa indepartezi celulele moarte de pe piele (poti adauga o lingurita de zahar in gelul de dus pe care il folosesti si masezi zonele cu probleme). Dupa ce ai iesit de la dus poti aplica ulei de bebelusi, asa ca in reclama, pe pielea uda. Functioneaza si o crema / lotiune pentru piele uscata. Poti folosi si ulei de masline, are efecte miraculoase si pentru calcaie.
Poate n-ar fi rau sa schimbi si sapunul sau gelul de dus pe care il folosesti pentru ca in unele cazuri, componentele afecteaza pielea si-o usuca. Cauta ceva pe baza de plante (eu folosesc cateva produse D'Oliva).
Sa consumi apa multa si produse lactate, oua, morcovi, legume verzi, pepene, germeni de grau ca sa iti refaci stocul de vitamina A, care e responsabila de piele.

| annda a răspuns:

Dupa baie foloseste un ulei de bebelusi pe pielea putin umeda. Face minuni! big grin

| danutza a răspuns:

Sunt atate creme care te pot ajuta eu folosesc una de la nivea happy

| Ruxy a răspuns:

Cred ca te-ar ajuta o crema cu galbenelewinking Daca nu da rezultate, poti merge la un dermatolog. Nu o sa doarawinking

| alle529 a răspuns:

O lotine de corp, de fiecare data cand faci baie da`te cu ea pe tot corpul si pielea o sa ti`i se faca mai finahappy

| anutza13 a răspuns:

O crema hidratantawinking

| somniferu a răspuns:

Buna, eu nu o sa iti dau un raspuns ca nu stiu dar vreau sa iti zic bine ai venit, si eu sunt nou pe aici si chiar deja ma simt bine foarte bine in aceasta comunitate...Bine ai venit!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nici o crema nu este mai buna decat hidratarea orala cu lichide, pentru pielea de pe picioare, beti cat mai multa apa si o sa simtiti rezultatul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
O cremă puternic hidratantă. Trebuie să aplici pe pielea uscată zilnic, după fiecare duș. Poți folosi un săpun lichid, nu asprește așa de tare precum cel solid.
Pa, pa.