| 123456789eooo a întrebat:

Help! mi.am facut acum cateva zile bretonul si inca cateva suvite cu albastru de metil(sunt blonda) acum vreau sa le curat cu ceva pentru ca trebuie sa fac baie la cap si mi se va intinte pe tot parul si in plus incep si scoala si diriginta mea nu o sa fie prea incantata. deci...cu ce as putea sa curat albastrul de pe parul meu va roogg dau fundita

5 răspunsuri:
| ammona a răspuns:

:( va trebui sa iti decolorezi parul sa scapi de albastrul de metil. Eu iti recomand vopsea semipermanenta data viitoare http://www.pisica-neagra.ro

| AndreeaD12 a răspuns:

Pai, iei suvitele, le speli cu sampon bine, apoi iti speli tot parul.
Asta sigur merge.
Dar daca te speli direct nu se va intinde culoarea, am facut si eu asta. happy
Fundaa? happy

| MychaMch a răspuns:

Spala-te de multe ori pe cap pana incepe scoala. happy De obicei se ia dupa aprox. 10 spalari, acum depinde de cum ai aplicat albastrul de metil.

| 123456789eooo explică (pentru MychaMch):

Nu am dizolvat albastrul de metil l-am pus direct din sticla si pana acum am spalat parul albastru de ogramada de ori e adevarat s, a dus foarte mult culoarea dar tot nu a revenit la normaal straight face m.am spalat chiar si cu spirtstraight face

| Bubulina007 a răspuns:

Este la farmacie o solutie pentru decolorat vopseaua poti sa o incerci happy Funda?