| anonim_4396 a întrebat:

Hey, am nevoie de ajutor in special din partea fetelor.

Vreau sa imi spuneti ce metode ati folosit si au dat roade in lupta cu acneea. Nu conteaza daca sunt naturiste sau ceva produse, atat timp cat pentru voi au functionat.

6 răspunsuri:
| anyry a răspuns:

Mie mi-a fost de folos uleiul din arbore de ceai.

| Meowww a răspuns:

Eu am un baton pentru cosuri cu ulei de arbore de ceai. Este de la Plafar si in 2-3 zile iti dispar. Adica le usuca, apoi dispar. Chiar ti-l recomand:
https://lh6.googleusercontent.com/......549128.jpg
Sper ca te-am ajutat happy

| kim26 a răspuns:

Buna. in primul rand, sa stii ca fiecare organism e diferit. ceea ce merge la cineva e posibil ca pentru tine sa nu functioneze. Pentru ancee iti spun cateva reguli uzuale, care ajuta la disparitia ei, insa daca acneea este avansata, ar trebui sa consulti un medic, si el iti va da tratamentul potrivit. Deci, incearca sa te speli de 2 ori pe fata, cu produse adecvate tenului tau, sau iti recomand sapunul cu sulf, este natural, si ajuta tenul. iti trebuie o crema de zi, si iti reomand gama Bioderma, sau La Roche Posay, si bineinteles o crema-tratament pentru seaara. iar de 2-3 ori pe saptamana este foarte important sa iti exfoliezi tenul. mult succes!

| Belarisa a răspuns:

Hey! Eu ma dau in fiecare seara cu iaurt, pentru ca acidul lactic,, opreste" roseata si in 2-3 zile cosurile dispar, sau daca vrei poti sa-ti iei de la farmacie argila si sa o amesteci cu o lingurita de miere, o lasi 10 min pe fata si apoi te speli! Sper sa-ti fie de folos! happy