| RoseOfTheFire a întrebat:

Hey am si eu o intrebare ce culori de vopsea de par sa amestec sa imi dea ceva in genul violet de gentiana sau mov mai mult mov as vrea dar nu stiu ce culori sa amestec?

1 răspuns:
| Classy a răspuns:

Ai putea sa iti iei un albastru inchis (se gaseste in saloanele de comsetica) si il poti amesteca cu un rosu rubin, sau un rosu aprins ca sa iti dea aceasta culoare...insa ai grija ca acele vopsele sa nu fie foarte tari, altfel risti sa iti arzi parul... happy