| fusion125 a întrebat:

Hey! Care este diferenta dintre un ondulator clasic si un ondulator conic ca acesta?
http://i.clubafaceri.ro/......98_big.jpg
Care distruge parul mai putin? Argumente. Multumesc! Funda si vot!

2 răspunsuri:
| ellasweetlollipop a răspuns:

Banuiesc ca amandoua distrug parul la fel de mult pentru ca banuiesc (din nou) ca si cel conic functioneaza pe baza de caldura. Daca si cel conic functioneaza pe baza de caldura inseamna ca nu este nicio diferenta si amandoua agreseaza la fel de mult parul. Daca vrei mai multe informatii poti intreba un specialist.

| AnonimaOk a răspuns:

Buna. Este adevarat ca aceste aparate de par agreseaza podoaba capilara. Eu am avut un astfel de ondulator si nu vad nicio diferenta, cel clasic mi se pare mai usor de utilizat nu prea ma descurc cu acela. Pentru a nu iti pierde in abundenta fire de par zilnic pe baza utilizarii acestor ustensile iti recomand prieteneste, pentru ca stiu cum e (eu folosesc placa de indreptat) sa iti cumperi o lotiune sau un spray de protectie termica. Se gasesc la aproximativ 50 lei si te tin cam 1 an dar merita! parerea mea big grin