| ingerasdulke15 a întrebat:

Hey cu ce culoare imi sta bien sa ma machez daca am ochi verzi si uneori albastri mi.ar sta bine cu contur negru cu poze daca imi aratati ce mai frumos fundita

Răspuns Câştigător
| alexandra1993 a răspuns:

Daca ai ochii verzi atunci nu te machia cu verde. Trebuie mereu sa te machezi cu o culoare complementara, adica opusa culorii ochilor tai daca vrei sa ii pui in evidenta. Ti-as recomanda nuante de piersica, roz pal, mov, crem, maro deschis.Conturul negru se potriveste la orice culoare de ochi. In cazul tau nu trebuie sa exagerezi conturul, liniile trebuie sa fie fine, subtiri, eventual doar pe pleoapa superioara. Incearca tus negru lichid, e mai eficient decat creionul.Ia exemplul Angelinei Jolie, a lui Hayden Panettiere sau Megan Fox. Succes!

3 răspunsuri:
Răspuns utilizator avertizat