| TraficantaDeNutella a întrebat:

Hey happy Cum as putea sa am parul cret? Nu as vrea sa folosesc placa sau orice alt lucru care mi-ar putea arde parul.

6 răspunsuri:
| R0011 a răspuns:

Heii. Acesta este modul in care imi ondulez eu parul. Mi se pare foarte dragut si e destul de usor dupa ce incepi sa te obisnuiesti. Sper sa.ti placa.:*
http://www.youtube.com/watch?v=i8o3cuoCSnU&feature=relmfu

| Oana92 a răspuns:

Pentru o zi poti sa-l pui pe bigudiuri, daca vrei permanent poti sa incerci un permanent mai usor.
Coditele impletite ii dau alta forma parului, dar nu e cret, e putin ondulat, iar difuzorul are efect daca ai parul natural, nu perfect drept.
PS eu am parul cretbig grinbig grinbig grin

| Oanarry a răspuns:

Cu difuzorul de la foehn...iese un cret natural. http://www.youtube.com/watch?v=oOkYOFf3EoU

| Piinkyy a răspuns:

Pai foarte simplu si avantajos! De cu seara iti impletesti codite mici mici te dai cu spuma intainte si le lasi 1 zi sau noapte cand dormi iar a2a zi esti creata... daca vrei sa ai mereu parul cret ti-l poti face permanent dar nu iti recomand...in fiecare seara iti poti impleti parul si il poti avea cret zi de zi:* dupa baie mai ales. goodluck

| ArinaWolf a răspuns:

Depinde daca vrei sa il ai mereu cret sau doar pentru "o zi".
Daca vrei sa il ai mereu cret, te duci la coafor si iti faci permanent daca nu poti sa iti cumperi bigudiuri. Din cate am auzit nu sunt foarte scumpe si au diferite forme si marimihappy