| DianaAndreeaDeea a întrebat:

Buna,eu am parul cret si il indrept de 2 ori pe saptamana.Dar placa imi arde parul foarte mult.Ce as putea sa folosesc ca sa nu imi mai arda parul?

5 răspunsuri:
| violetajustme a răspuns:

Eu folosesc tratament : ser hidratant termoprotector de la gerovital plant, astfel parul nu este afectat de folosirea feonului, ondulatorului, placii, radiati uv

| Sensitive a răspuns:

Exista o solutie pentru ati da pe par inainte de il face cu placa, ca sa nu il mai arzi, dar nu stiu cum se numeste, ca eu nu folosesc placa sau chestii d-astea. Intreaba la farmacie. Bafta!kiss

| NuMaiConteazaNumele a răspuns:

Nu mai il intinde cu placa pur si simplu.

| Alicy a răspuns:

Mereu fetele cu parul cret vor parul intins si cele cu parul drept ( ca mine) il vor cret sau cel putin ondulat. Asa ca toate ne apucam sa il distrugem...
Pai ce zici daca ti.ai face mai bine ceva cu parul? o noua coafura sau sa il dai cu spuma sau cu bere dupa ce faci baie. Poate ti se aranjeaza altfel...
Ca de intins parul cret e destul de greu. Am o prietena buna care are parul asa si mai toata ziua se plange ca vrea parul meu laughing ciudat ca eu ma omor dupa al ei tongue
Priveste partea buna! Baietilor le suntmai simpatice cretele :devil)

| anononon a răspuns:

Exista niste solutii de la Wella pentru high hair.eu le folosesc si sunt foarte bune.am doua (add some body-e un fel de gel galbui pe care il aplici inainte de a iti indrepta parul cu placa si flat iron spray cu care iti dai dupa ce ti-ai indreptat parul)