| eu_stie_tot a întrebat:

Hey :D Am o problema cu incaltamintea. Anul acesta parintii mi-au dat mai putini bani sa-mi iau papuci (am o limita de buget de 150 ron... e criza, ce sa-i faci?). Asa ca am umblat vreo 2 zile prin toate magazinele sa vad daca gasesc ceva care sa-mi placa si sa fie si de calitate. Nicio sansa :(. M-am gandit sa caut apoi pe net si am gasit niste modele care miau placut si erau si din piele la preturi f mici pe okazii. Si-a mai luat cineva papuci de pe okazii? Mie imi plac f mult doar ca pretul e prea mic (130 ron pentru o pereche de nike din piele:))) si nu prea imi vine sa cred... am verificat si tipu zice ca produsele sunt noi. E prima oara cand cumpar incaltaminte de pe net. Voi ce spuneti? http://www.okazii.ro/......SEBIT.html

Răspuns Câştigător
| MisterKat a răspuns:

Sincer, ar trebui sa te gandesti ca alti oameni nu au bani sau ca nu isi permit sa isi cumpere haine de firma, iar tu faci fite ca "taticu" nu ti-a dat o gramada de bani la fel ca anul trecut?! Tu traiesti pe lumea asta? Stii cumva situatia din Romania? Gandeste-te ca suma de 150 de lei reprezinta 1/2 dintr-un ajutor de somaj al unui om din Romania? Sincer daca ai face ceva pentru banii aia, ai lucra la un idiot de patron pe minim pe economie, nu ai mai face fite din astea.

Si in legatura cu papucii de pe Internet... E probabil sa fie originali si sa fie din piele. Intreaba-l daca are ceva documente pentru ei, adica certificat de garantie. De obicei cand cumperi pantofi, adidasi, papuci din piele primesti si un certificat de garantie...

O seara buna!

Daniel.

16 răspunsuri:
| Emeraude a răspuns:

Hey, doar okazii este un site specializat in oferte! Oferte=marfa (cu precadere, de calitate) la pret mic/subpret! Eu zic sa-i cumperi daca iti plac si se incadreaza si in buget. Pa-pa! Nu vad ce ai putea avea de pierdut.

| MissCamelia a răspuns:

Mie mi se par ok, cred ca i-a luat la reducere cel care ii vinde.

Janina
| Janina a răspuns:

Nu ma incanta...nici macar nu au cusatura sunt lipiti...nu se merita straight face

kittyalexandra
| kittyalexandra a răspuns:

Citeşte calificativele care le-au dat utilizatorii care au cumpărat de la el. Problema la okazii este de obicei ridicare coletului. Că sunt persoane care nu ridică coletul şi atunci cel care vinde plăteşte aiurea transportul. Pune orice întrebare pe forum şi îţi va răspunde. Produsele de pe okazii sunt ok... poate sunt aduse din afară şi de aceea le găseşti la un preţ mai mic decât îm magazin... Nu plătesc taxe, chirii şi altele... Eu mi-am luat diferite obiecte de pe okazii şi nu am avut probleme... Doar o dată cu un tip care a spus că trimite un colet şi nu ma mai contactat.

eluveitie
| eluveitie a răspuns:

Criza financiara si iti dau numai 150 ron?laughing apoi macar atata de mi'ar da si mie laughing Ma nu stiu ce sa zic... mie si de mi'ar da atatia bani sa'mi iau o pereche de papuci m'as zgarci...adica nu as da atatia bani...sa fiu sincera mai bine mergi la second-hand si gasesti acolo tot ce vrei...eu tot timpu imi iau de acolo si sunt ca si noi...adica nu vad nicio diferenta...si sunt si foarte ieftini... uite eu acum in vara mi-am luat de acolo o pereche de adidasi nike cu 25 ron...bine ca sincer pana acum intr'o zi cand mi-o zis o prietena n'am stiut ca's nike...nu ma intereseaza chestiile astea...incercam doar sa-ti spun ca poti sa gasesti second-hand si de firma si asa poate te alegi in loc de o pereche de papuci de 150 de ron te alegi cu 5-6 laughing

| YLLL a răspuns:

Eu am vazut intr.un magazin adidasi nike [originali] si erau fiiix ca astia, si nu mai tin minte exact dar stiu ca erau 1 mil 200 sau 300thinking
oricum merita.happy
Succes:*
Bye,bye:X

| YLLL a răspuns:

Eu am vazut intr. un magazin adidasi nike [originali] si erau fiiix ca astia, si nu mai tin minte exact dar stiu ca erau 1 mil 200 sau 300thinking
oricum merita.happy
Succes:*
Bye, bye:X

| YLLL a răspuns:

Aah, scuze s. a postat de 2 ori
sad:*

| CristineDelaruss a răspuns:

Eu zic ca e bine.Ar trebui sa cumperi. Edragut si nu costa mult. Succes!

| barbyr0z.ex.fantadelamaye a răspuns:

Nu as lua incalatmynte de pe net! una e cand probez eu alta cand trimit ei!`n poze arata bine dar totusi in realytate?
asa vezi cusatura ...vezi tot
plus ca nu trebuye sa platesti trasnportul

straight face

plus
multumeste`te pentru banii aia
uni s-ar bucura nespus pentru ei!
si nu s-ar gandi la nike! s-ar gandi la ce o sa puna pe masa!
succes
pa!happy

| eu_stie_tot explică:

Ok mai ca sa nu ma intelegeti gresit. I-am dat mesaj si lui daniel si i-am spus. Am muncit vara asta si parintii mi-au dat 250 ron sa-mi cumpar blugi si adidasi. Dupa ce mi-am luat blugi si o camasa miau mai ramas cam 100 lei plus ultima alocatie si am obtinut suma. Nu vreau sa crederi ca sunt "bazat". App alyss sunt baiat laughing. Nickul e dintr-un cantec. Nu mi-am mai luat pana acum niciodata papuci de pe net si daca cv nu merge bine merg cu tenisii iarna asta la scoalalaughing

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cred ca ai luat taca.ieri am cetit in presa ca abunda piata de lucruri contrafacute care imita firmele de marca si cu adaos de 2000 la %, avand in vedere calitatea materialelor.eu am luat o pereche de pantofi din piele cu captuseala tot din piele de la targul de haine si incaltaminte romanesti cu 50 de ron. o sai port vreo 3 ani.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce fain e ultimu` model, foarte fain:X:X:X:X...ala negru cu semnu` alb.pff ce`mi plac!

Daca`tsi cumperi sa-i portsi sanatoasa!:*:*:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

1. Aia nu sunt papuci sunt adidasi (traiti in romania, invatati sa vorbiti romaneste)
2. La banii aia sigur sunt facuti in China
3. Nici in magazin Nike nu gasesti originali
4. Daca ai ramas in "labele" goale eu zic sa ii cumperi si sa nu mai postezi intrebari fara rost!
PS: Vezi ca platesti si curierul tot tu asa ca reevalueaza-ti bugetul...

| malina444 a răspuns:

S'ar putea sa fie contrafacuti.de fapt.cred ca sunt. dar in fine.sunt draguti:d poti sa tii comanzi. si poti sa fii linistita, eu am comandat de multe ori pe de okazii sau aukro, vei primi coletul prin posta sau prin curier, decithinking