| TnCristinaa a întrebat:

Hey fetelor! Ce fond de ten de la avon imi recomandati? (incercat de voi)si cat costa?

Răspuns Câştigător
| kyliejenner a răspuns:

Nu stiu ce tip de ten ai big grin am inteles ca Wake Me Up de la Rimmel e bun. Du-te la farmacie si intereseaza-te de Vichy, farmacista o sa iti arate care sunt mai potrivite pentru tine, cred ca sunt cel putin 50 de lei. Alta varianta foarte buna e Sephora, eu am folosit fonduri de ten Sephora, MakeupForever, Clinique pentru ten uleios pe frunte si au fost foarte buna dar sunt si scumpe. In orice caz, intreaba-le pe vanzatoare fiindca rolul lor e sa te ajute. De asemenea, cel mai important e sa ai pielea hidratata inainte sa aplici fondul: ori foloseste o crema inainte, ori un primer, si nu uita seara sa te cureti foarte bine fiindca altfel fondul de ten o sa arate urat pe pielea ta(daca nu e curatata)

4 răspunsuri:
| Neo12 a răspuns:

Eu folosesc Avon Calming EFFECTS (mattifying foundation).mie îmi place mult și sunt mulțumită de el.
Am dat 20 de lei pe el (luat din Campania 7)

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu-ti lua de acolo ca nu-s bune de nimic.
Mai pui un ban si-ti iei ceva bun.
Am colege care si-au luat de la avon si arata ca naiba pe fata lor, la apa se sterg si nici nu rezista mai mult de 4 ore.

| kyliejenner a răspuns:

Strange bani si ia-ti ceva de calitate, nu Avon. E foarte important sa ai grija de pui PE PIELEA ta

| TnCristinaa explică (pentru kyliejenner):

Problema e ca nu stiu care ar fi bun Imi poti recomanda unul? Sau de unde pot lua ceva de calitate?

| kyliejenner a răspuns (pentru TnCristinaa):

Nu stiu ce tip de ten ai big grin am inteles ca Wake Me Up de la Rimmel e bun. Du-te la farmacie si intereseaza-te de Vichy, farmacista o sa iti arate care sunt mai potrivite pentru tine, cred ca sunt cel putin 50 de lei. Alta varianta foarte buna e Sephora, eu am folosit fonduri de ten Sephora, MakeupForever, Clinique pentru ten uleios pe frunte si au fost foarte buna dar sunt si scumpe. In orice caz, intreaba-le pe vanzatoare fiindca rolul lor e sa te ajute. De asemenea, cel mai important e sa ai pielea hidratata inainte sa aplici fondul: ori foloseste o crema inainte, ori un primer, si nu uita seara sa te cureti foarte bine fiindca altfel fondul de ten o sa arate urat pe pielea ta(daca nu e curatata)