| anonim_4396 a întrebat:

Hey fetelor :) [make-up. dau funda :D]. as vrea si eu sa ma machiez ca in video asta. dar machiajurile pe care le am eu nu sunt pe gustul meu si nici nu`mi pot realiza machiajele dorite. http://www.youtube.com/watch?v=PQLqmnORCLk caut de mult timp machiaje de acest tip si as vrea sa stiu daca se gasesc si pe la avon, lady's sau ceva de genul, si ce fel de machiaje sunt. :-s Ms anticipat dau funda :*

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Pai uite, in video-ul asta http://www.youtube.com/watch?v=SpjMDk6Jj6o&feature=related spune ca a realizat machiajul cu produsele de la BarryM... probabil si celalalt machiaj a fost facut cu aceleasi produse :D

3 răspunsuri:
| Bianqita a răspuns:

Banuiesc ca la tine in oras sunt magazine/chiosculete care dau spre vanzare produse din astea de make-up cu preturi mici.Iti recomand fardurile de la Ruby Rose, sunt bune, ieftine iar culorile destul de pigmentate pentru ce vrei tu.Inainte sa folosesti fardurile, pentru a preveni ''ingrasarea" pleoapelor(sti la ce ma refer cred...sebum chatterbox) sa folosesti un eye-primer.Iti poti face tu unul acasa amestecand putin fond de ten adecvat nuantei tenului tau cu putina crema mai tare sau unt de corp. E acelasi lucru cu cel "original" doar ca ti-l faci singura si te scutesti de niste banuti pentru ca nu sunt deloc ieftine. Daca totusi nu esti multumita de fardurile Ruby Rose, incearca la E. L. F sau Avon, dar sunt ceva mai scumpe. Sper ca te-am ajutat cat de cat.Bafta!:*

| MoonShadowxB a răspuns:

Ce a folosit ea in videoclip cred ca sunt de pe maccosmetics.com Sunt destul de scumpe, dar gasesti alternative. Cauta prin carrefour, sephora. Te asigur ca vei gasi farduri frumoase acolo.

| DjAnna a răspuns:

Pai nu e greu de realizat dar ai nevoie de multa rabdare si machiajele da le gasesti dar nu te-as sfatui sa alegi avon culorile nu persisita la machiaje tusul e de proasta calitate si nuanta acea de ruj nu cred ca gasesti la avon cauta un magazin numit KENDRA sau la magazinele de specialitate unde gasesti machiaje, parfumuri de asta in mall-uri gasesti sigur si de calitatewinking