| Akid a întrebat:

Hey girls:*
voi ce metoda de epilare folositi?
pe picioare?
vreau sa stiu si eu cum e mai bine sa te faci adica cu ce sa te faci ca sa iti creasca parul cat mai rar
am auzit de ceara si epilator
care e mai bun?
dau fundita
:*mersi
o zi buna

Răspuns Câştigător
| Cathy_5203 a răspuns:

Sa stii ca si bigul cu aloe vera este eficient, si nu-ti trebuie sapun, doar sa fie picioarele ude cand te razi caci aloe vera actioneaza ca un sapun si dureaza cam o saptamana pana parul creste la loc!

8 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Lama favorizează creșterea unui păr mult mai des și mai repede.
Ceara fie ea caldă sau rece ori epilatorul pe bază de pensete ajută la rărirea firului de păr și este nevoie de o epilare la 3-4 săptămâni, nu la 2 sau 7 zile.
Gel răcoritor după epilat cu aleo vera.
Pa, pa.

| Akid explică:

O sa incerc bigul cu aloe vera

nu cu ciaralaughinglaughinglaughing
gramaticaaaaaaa unde estii?
thinking

| Akid explică:

Ms pentru raspunsuri

o sa incerc cu benzi de ceara rece

pentru ca aia care trebuie incalzita mi-e lene sa o incalzesc:p

| Abcdefg123 a răspuns:

Fiecare cu parerea lui, dar din cauza epilatorului cresc fire sub piele care daca nu sunt scoase la timp se pot infecta si poti ajunge la ati face o incizie in piele pentru a putea fi indepartate.
Sun bune benzile cu ceara rece :p cele de la Veet si Gerocosen :d.
Crema, dar nu dureaza prea mult.
Cu bicu` iti creste a doua zi straight face. E o porcarie.
Cu ceara e cel mai bine :*

| aangelia a răspuns:

@ aura05 a răspuns:
raspuns ales
Sa stii ca si bigul cu aloe vera este eficient, si nu-ti trebuie sapun, doar sa fie picioarele ude cand te razi caci aloe vera actioneaza ca un sapun si dureaza cam o saptamana pana parul creste la loc!

nu dureaza cam o saptamana, ci 2-3 zile.
creste par negru des.
nu recomandlaughing

Epilator, sau benzi tongue

| вυттєяƒℓу a răspuns:

Eu ma epilez cu epilatorul si este foarte bun.este bine si cu ceara.cu crema nu te tine mult!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Draga eu din esperienta stiu ca e mai bine cu epilatorul decat cu ciara si nu iti creste parul pe picioare asa repede

| giulianna123 a răspuns:

Nu te sfatuiesc sa folosesti bigul cu aloe doar daca te grabesti sa ajungi undeva si trebuie sa te faci repede...in schimb epilatorul este foarte bun, foloseste-l dupa dus...asa nu te va durea asa mult.