| RoxyyEvidentt a întrebat:

Hey guys! eu sunt doar clasa a 5-a si as vrea sa stiu cum sa ma imbrac la scoala(ne trebuie bluza alba)si putin machiaj(luciu de buze si chestii de astea)
uitati cum as vrea sa ma imbrac luni(5.12.2011)
niste blugi strrimti la care adaug un fel de breloc cu niste fluturasi
niste cizme cu blanita
o bluza alba
o vesta de blugi
putin luciu de buze
si parul(il am cam scurt) sa ii pun o benitita alba si o clamuta cu fluturash
deci? alte sfaturi(putem sa ne imbracam o zi pe saptamana in alta culoare

Răspuns Câştigător
8 răspunsuri:
| adorciocolata a răspuns:

Este bine cum ai ales vestimentatia, dar pararea mea este ca nu ar trebui sa te machiezi. Esti inca un copil, nici eu in clasa a5-a nu ma machiam.
Uite si o alta sugestie despre cum te-ai putea imbraca la scoala: bluza alba, vesta, bolero sau un cardigan negru, blugi stramti insa fara accesori si alte chestii de genul.
Iar despre ziua in care te poti imbraca altfel decat cu uniforma iti recomand: o bluza draguta dar decenta, jeansi stramti, o bratara, un lantisor, cizme si o bentita daca vrei.
Si nu uita, FARA machiaj la varsta ta, macar pana in clasa a saptea sau a opta.

| wertori a răspuns:

Fara suparare, te machiezi dar te imbraci ca un copil. Eu iti recomand daca tot trebuie sa te imbraci cu camasa alba asorteaz-o cu niste blugi slim albastrii ( fara brelocuri si altele), cu un plover cu nasturi negru, gri sau bej si niste bocancei draguti. La partea cu machiajul, pentru varsta ta un fond de ten, putin rimel si eventual un luciu discret e perfect.Parul daca tot spui ca e scurt, lasa-l asa, nu-l mai incarca cu bentite si clame. Sper ca iti place ideea mea:*

| girl12girl a răspuns:

In clasa a5a trebuie sa trebuie sa te imbraci decent si mai ales ca te duci la scoala nu la club. poti sa iti iei o bluza sau o camasa draguta cu niste blugi stramti niste expadrile. parul prins intr-o coada intr-o paret sau dreapta sau poti sa lasi deschis, iar hainele pe care leai aratat sunt superrr dar nu pentru scoala [totusu esti a5a,daca erai mai mare ziceam dar...]

| girl12girl a răspuns:

Eu doar ti-am dat o idee totusi daca vrei sa te lase sa intri in scoala ar trebui sa asculti

| AndreeaGeorgiana2001 a răspuns:

Scuza-ma dar daca merg la scoala cum ai scris tu cred ca mar exmatricula
nu cred ca avem voie cu machiaj la scoala
ce fel de profesori ai tu de iti dau voie cu asa ceva

| Mandolayn a răspuns:

Omg... la anii tai nici nu stiam ce`i ala luciu de buze... esti foarte mica pentru asa ceva.
nici fond de ten, rimel, ruj sau luciu.
nu te grabii sa te maturizezi.
ai tot timpul din lume

| Imstrong a răspuns (pentru Mandolayn):

Serios nu stiai? cata prostie pe capu vostru cu raspunsuri idioate de tot c****u