| DamiPapucii a întrebat:

Hey,sauna te ajuta sa slabesti, nu? Eu asa stiu daca e adevarat vreau sa imi spuneti cate calorii arde atunci cand stai in sauna?

Răspuns Câştigător
| Zazu a răspuns:

Sudoarea contine toxine si regleaza temperatura corpului.Cand elimini o cantitate x de lichide din corp nu inseamna ca slabesti,inseamna ca te deshidratezi,culmea este ca trebuie sa inlocuiesti lichidele eliminate pentru ca muschii, si in general tesuturile, au de suferit datorita lipsei de sodiu si minerale.
Celulele de grasime din corp nu pot fi eliminate decat prin liposuctie sau operatie, ele pot fi"golite" de grasime cu ajutorul efortului fizic tip cardio, transformand grasimea in energie.De aceea in orice tip de dieta este recomandata mancarea fara grasime si sportul. Daca in timpul unei diete vei manca grasimi si dulciuri, efortul fizic trebuie sa fie dublu.

7 răspunsuri:
| Here4u a răspuns:

Paii.da!
Pentru ca acei aburi iti intra in corp si topeste grasimea!
Funda?
Mersii!:*

| victorandrei a răspuns (pentru Here4u):

Iti topeste aburul grasimea? laughing)) tu citesti ce scrii?

| iKronstadt a răspuns:

Te ajuta la deshidratare. Degeaba faci sauna, daca mananci si bei ca un animal!

| paulica2003 a răspuns:

Sauna in primul rand e pentru detoxifierea org. prin trans ies toxinele prin piele si pentru relaxare. nu e pentru slabit. daca pierzi apa din org, nu slabesti scazi in greutate pe moment atat. notiunea de slabit inseamna sa ai deficit de calorii si sa dai din strat de grasime jos. sad
sper ca te-am ajutat

| DamiPapucii explică (pentru paulica2003):

Deci nu te ajuta sa arzi calorii?

| paulica2003 a răspuns (pentru DamiPapucii):

Cel putin din cate stiu eu nustraight face poate ca se ard dar putine... acol doar stai la caldura asta ajuta doar sa pierzi apa din organism dupa care o bei iar straight face Succes! ai putea incerca sa faci ceva exerciti si sa nu mananci seara dupa ora 18:00 sigur vei slabi dar in ceva timp

| Pisi126 a răspuns:

Depinde cat stai:
5min.:nimic
10min.:jumatate de calorie
15min.:o calorie
20min.:2 calorii
40min.:4 calorii
o ora :10 calorii
Eu ti-am spus daca stai la 40 de grade daca nu nu stiu