| Black112 a întrebat:

Hey stie cineva de unde se pot cumpăra fiole pentru creșterea părului?

7 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Gasesti pe net sau in farmacii. Eu m-am inteles foarte bine cu fiolele de la Revalid. Imi crestea parul repede si imi apareau si firisoare noi, aveam numai "antene" laughing

| Black112 explică (pentru anonim_4396):

O să caut in farmacii aceste fiole am auzit că sunt bune, tu in ce farmacii ai găsit sau site?

| anonim_4396 a răspuns (pentru Black112):

Am vazut ca cei de la Sensiblu comercializeaza firma asta si au o promotie - la cumpararea samponului primesti masca sau balsamul. Eu le-am primit pe strada cand eram la mare. Am testat toata gama si mi-a placut, cel mai mult m-au impresionat fiolele, masca si balsamul. Samponul nu era potrivit pentru scalpul meu gras.

| medicine a răspuns:

Gasesti in farmacii, Sensiblu, Helpnet, etc.

| medicine a răspuns:

Uleiul de cocos este excelent, asa este Alexandramc13, dar si uleiul de ricin. Pe de alta parte si unele fiole ajuta daca problema e serioasa. Iar, daca parul este saten inchis sau negru, se poate aplica si o masca de par cu ulei de cocos, putin piper si turmeric, sau clatire de 15 ori cu apa in care s-a fiert turmeric si putin piper, la fiecare splare (apa fiind calduta). Asta face parul sa creasca foarte viguros. Dar daca ai par blond sau decolorat, s-ar putea sa nu iti doresti acest tip de tratament, fiindca turmericul este un colorant puternic, iar parul blond/decolorat devine galben intens - o culoare frumoasa, dar daca nu ti-o doresti, nu e cazul, foloseste doar cocos si ricin si fiole. Desigur, pe par brunet sau saten inchis nu se vede nimic, Parul rosu devine portocaliu, Satenul deschis devine auriu. Colorarea nu e permanenta, rezista o spalare-doua. Turmericul are efecte extraordinare, cu conditia sa ai par inchis la culoare sau sa ai curajul sa imbratisezi o mica schimbare temporara de look care insa ii ofera parului enorm de multe beneficii. Uleiul de cocos poate fi aplicat si dupa spalare, pe parul umed, in cantitati mici si masand la radacina, asa o sa stea asezat si o sa fie stralucitor (nu trebuie exagerat pentru ca atunci arata parul uleios).

| medicine a răspuns:

Poti lua si acele pastile, niste suplimente alimentare, se gasesc in farmacii, sunt pentru par si unghii si stimuleaza cresterea parului. Iar daca incerci cocosul, ricinul, fiolele, turmericul, mananci multe fructe si legume si iei si vitamine pentru par si unghii, sigur iti va creste mai repede.

| Alexandramc13 a răspuns:

Îți recomand mai bine uleiul de cocos,
Îl poți găsi la Plafar, mall dar și prin market uri.
Are foarte multe benificii in privința parului și nu numai