| PinkLips847 a întrebat:

Hey toata lumea:* Ce exercitii sunt bune pentru slabit si ce alimente trebuie evitate sau care ajuta? dau fundakiss

Răspuns Câştigător
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Buna,uite iti spun tot ce trebuie sa eviti ca sa reusesti sa mai dai cateva kg jos.In primul rand trebuie sa renunti la dulciuri (dar nu definitiv, poti manca de ex. ceva dulce o data pe saptamana, dar sa nu faci abuz.De ex eu mancam o prajiturica mica ), dupa care renunti la paine cam 1-2 luni apoi treci la paine integrala cate 2 felii pe zi,renunti la toate sucurile din comert (nu ai voie decat sucuri naturale sau limonada facuta in casa),sub nicio forma nu ai voie sa mananci prajeli(vei manca numai carne la gratar,la cuptor sau fiarta si mancaruri fara rantaș sau prajeli). Lactate degresate poti manca cate vrei,fructe si legume, la fel, fara restricie si la ce ora doresti tu. Poti de asemenea sa bei pe fiecare dimineata o cafea cu sau fara lapte, dar obligatoriu fara zahar(eu am folosit indulcitori ).Ar fi bine daca ai renunta si la bauturile acidulate (inclusiv apa minerala ) caci nu fac prea bine la dieta.Si poate cel mai important sfat: mesele trebuie sa fie reduse cantitativ dar dese.(cu alte cuvinte: mananci putin dar des -eu mancam de 6-7 ori pe zi -oricand si la orice ora ). A aa aa ca era sa uit,mananca cel putin o grefa pe zi, ajuta foarte mult in curele de slabire pentru ca au foarte multi antioxidanti. Si nu uita, incearca sa bei cam 1.5 - 2 litrii de lichide pe zi. Bafta si numai bine happy

| LadyGA a răspuns (pentru ImiPlaceSaEnervezLumea):

Buna! e perfect ceea ce ai spus tu. ca exerciti, PinkLips847, iti poti alege ceva care iti si place. daca iti place dansul, danseaza, ajuta foarte multa, poti incerca zumba, tae-bo sau aerobic. alergatul e fff bun. bafta multa! happy

3 răspunsuri:
| ImiPlaceSaEnervezLumea a răspuns:

Aa am uitat,ca exercitii pentru slabit poti face ce iti trece prin cap,eu de ex,fac gimnastica, pedalez la bicicleta, dansez, merg pe jos. ...chestii d`astea happy

| tInAD a răspuns:

Pai...poti face exercitii pentru abdomen si pentru celelalte zone care pe deraanjeaza. Nu trebuie sa eviti neaparat unele tipuri de mancare, poti sa mananci dar sa fie cu masura. Poti manca in special salate, pui la gratar etc...