| Panteraa a întrebat:

Albastru de metil prinde pe par saten inchis aproape brunet? Vreau doar cateva suvite. Si cat timp dureaza?

6 răspunsuri:
| MaNuela_RoMina_1999 a răspuns:

Hey! Eu nu am folosit albastru de metil, am folosit doar violet de gentiana si tinctura castelani. Dupa ce am vazut cat de tare pateaza, am spalat suvita ca sa iasa culoarea in exces si nu a mai patat. Poti sa torni solutie intr-un vas si sa-ti bagi suvita acolo, iar dupa ce se usuca sa te speli, sau sa-ti faci suvitele cu un servetel din acela umed si la fel, dupa uscare sa le speli. Arata bine pe un par ca al tau si dureaza pana te speli de cateva ori. Bafta! Sper ca te-am ajutat. happy

| Cigarettă a răspuns:

Eu am părul şaten deschis spre închis şi voiam să-mi fac vârfurile cu albastru de metil, dar bine că nu am încercat laughing. M-am dus la coafor şi mi-a zis că "albastru de metil" nu prinde pe orice păr, mai exact trebuie să-l decolorezi şi după va prindewinking. Poţi încerca cu un nuanţator sau vopsea permanentă, dar nu prea cred că va avea rezultate thinking -
Baftă! ^^

| Copiliţă a răspuns:

Hm, mai bine foloseste un nuantator.
Sau o vopsea ( Lady's) combinata cu o lingura de masca de par daca chiar vrei suvite dragute.
Iti iese si ceea ce vrei tu sa faci, doar ca pateaza foarte tare : haine, piele... totul. Ies greu petele. Iar car despre durata la a doua, a treia cel mult spalare se duce.

| Janetthe a răspuns:

Hei! Albastru de metil merge pe orce par! eu il am castaniu, si merge mai deschis dar pentru saten se vede inchis... daca il vrei mai deschis foloseste apa eu folosesc in felul urmator :
1.Imi i-au iun pahar, cu sau fara apa
2. Torn solutia
3.Imi bag o suvita in pahar (foloseste manusi
4.Ma sterg cu un prosop pe care il folosesc pentru ori ce suvitare
SUCCES!

| NatyAriana a răspuns:

Nu prea merge. Culoare inchisa peste culoare inchisa, mai bine ti-ai lua o culoare mai deschisa, bleu, blond roz, mov, verde alb... Ce vrei tu! Sfatul meu!

| GigirlMrr a răspuns:

Da,prinde doar ca se vede foarte slab.sad am o prietena care si-a facut si nu i se prea vedeau... dupa vreo 2spalari se duc. daca nu vrei sa te deoloreaza poti folosi un nuantator ..sau daca nu e obligatoriu sa iti faci suvite verzi/albastre(depinde cum ies) poti sa foloseștsi violet de gentileana big grin e la fel de bun:*