| ForeverAlone20 a întrebat:

Hey TPU.Am nevoie de un sfat.Am 15 ani si cred ca am ajuns la varsta la care sa ma epilez si pensez si eu.De pensat nu neaparat dar de epilat da.Pt ca toate colegele mele au picioare fara par si ca fata mie tare rusine.La sport imi iau mereu pantaloni lungi desi e cald si ma schimb la baie ca sa nu vada fetele ca nu ma epilez.Mi-ar fi tare rusine daca ar vedea si nu ar mai vorbi deloc cu mine.Asa o fost in cazul unei colege.Cum sa ii zic mamei mele? Am incercat sa ii dau de inteles...hmm. ce ziceti? Funda pentru cel mai bun raspuns sad

Răspuns Câştigător
| SasukeCS2 a răspuns:

Pai discuta cu mama ta si explica-i ca esti mare si ca fata ar trebui sa ai picioarele finute. Cat despre epilat uite aici cel mai bun si avantajos mod de epilare http://www.unica.ro/......-7645.html

5 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Trebuie să porți o discuție deschisă cu mama ta, ea trebuie să fie cea mai bună prietenă a ta, să te sfătuiască, să te îndrume și chiar să te și certe atunci când greșești.
Bine ar fi un aparat de epilat pe bază de pensete, nu face apel la lamă/cremă depilatoare, îți va părea rău mai târziu.
Pa, pa.

| Kristinikaaa a răspuns:

Ii explici situatia la fel cum ne-ai explicat-o noua. Nu e ca si cum ai face schimbari radicale ale corpului tau (vopsit, tatuaj sau piercing), ci doar il cizelezi si il infrumusetezi putin. Mama ta ar trebui sa fie indeajuns de intelegatoare si sa te lase sa te epilezi ca sa te scuteasca de chinul de a purta pantaloni lungi vara sau de a-ti pierde prietenele. Mai mult de atat, roag-o sa te ajute. Sigur are mai multa experienta decat tine.

| papusica987 a răspuns:

Ce mama ai?
asta tine deja de igiena, nu e un moft.
esti mare deja epileaza`te.
iti dau un sfat foloseste ceara sau epilator chiar daca e dureros, rezultatele conteaza, plus ca iti creste parul mai rar si subtire.

te pup!

| Painkeeper a răspuns:

Eu am 11 ani happy si dupa ce ai zis tu mai devreme imi dau seama ca ma cam grabesc... am avut si eu aceeasi discutie cu mama. Pun pariu ca iti zice ca nu te intereseaza ce fac colegele tale si ca nu sunt sanatose la cap. Nu? Tu vrei un tip de epilat nedurerod sau vrei cu crema epilatoare sau bic?

| pisi03 a răspuns:

Pai iti iei si tu un big si te razi ca nu e asa de greu mama ta trebuie sa te inteleaga ca esti mare de-acuma