| DennD a întrebat:

Am o intrebare pentru fetele care isi intind parul cu placa. Folositi ceva produse inainte sa va intindeti parul, ca sa nu vil ardeti? big grin

Răspuns Câştigător
| crisstina_3706 a răspuns:

Normal ar fi sa se utilizeze produse de protectie, insa cred ca nici jumate din persoanele care folosesc placa, intai aplica ceva protector pentru par.
Acum, ce sa zic.mai depinde si de firul de par ( daca ai firul mai gros, parul se va deteliora mai greu, insa daca ai un par ca al meulaughing subtire si rarrolling on the floor e se ajuns sa ti-l intinzi de cateva ori fara produse de protectie ca se duce reaq.). Mai depinde si de cat de buna este placa pe care o ai. Daca este placa din ceramica este mai ok. daca ai din aia naspastraight face iti distrugi parul. Vorbesc din propia experienta pentru ca inainte nu prea aveam idee cum sunt si.mi-am ars rau parul cu o placa ieftina.(daca ai una mai buna.nu o da la 200 de grade ca o sa ajungi sa ai un par aiurea rau.las`o macar undeva la jumate si va fi ok). Mai depinde si cat de des iti indrepti parul. daca o faci zilnic ar fi recomandat totusi sa te dai cu ceva.insa daca il indrepti 1 data pe saptamana sa zic.nu cred ca firul se va deteliora asa rau chiar daca nu vei folosi produse pentru protectie. Iti recomand serul de la Gerovital Plant (cel termoprotector) este si pentru feon si pentru placa.(costa vreo 13 lei se poate gasi si in farmacii).
Sper ca am reusit sa te lamuresc:*

4 răspunsuri:
| PrecioussGirl a răspuns:

Nu big grin
avantajul la mine e ca am firul gros si parul des.
si nu se arde asa repede. oricum dela un timp nu mai intind cine stie ce cu placa. poate acum cand incepe scoala big grinbig grin

| greenabstract a răspuns:

Nu si oricum chiar daca ai folosii ceva tot iti arzi parul big grin

| RosalinaB a răspuns:

Eu folosesc de la wella (high hair) pentru protejare ssi aranjare happy

| tory17 a răspuns:

Parul meu este drept si nu am nevoie de placa,dar din cite stiu eu e nevoie sa folosesti produse speciale pentru chestia asta care diminueaza arderea lui, deci poti gasi diverse produse(uleiuri, spray-uri)