| x3Alice a întrebat:

As vrea sa ma vopsesc o nuanta mai deschisa ( acum sunt un fel de castaniu inchis,nu m-am vopsit niciodata). Problema e ca nu stiu ce vopsea sa iau rolling on the floor Adica ce culoare. Pentru ca am avut suvite rosii si abia se vedeau pe parul meu. Ar trebui sa-mi iau un blond ca se vada castaniu deschis sau cum? Sau n-o sa-mi iasa pentru ca am parul prea inchis? -.- Daca e asa,ar trebui sa ma decolorez? Mi se pare cam stupid sa te decolorezi si dupa sa te vopsesti aproape tot castaniu dar mai deschis. Si nu-mi spuneti sa incerc cu lamaie, ceaiuri sau altele. Nu merg pe parul meu happy Le-am incercat pe toate. Multumesc anticipat happy

Răspuns Câştigător
| OoBunnyoO a răspuns:

Poti incerca un castaniu deschis. Blondul este posibil sa iti dea o nuanta rosiatica la inceput. Iar dupa ce te faci cu un castaniu deschis, poti incerca un blond, avand in vedere ca vei avea deja o baza mai deschisa. Deschiderea parului de obicei se face treptat.

2 răspunsuri:
| ellasweetlollipop a răspuns:

Parerea mea este ca trebuie sa mergi la salon, si un profesionist se va ocupa de tine. Nu te lasa pe mana oricarei coafeze, du-te la un salon de specialitate. Acolo ii poti explica coafezei cum vrei sa fi vopsita si ea iti va prezenta metoda perfecta. Pupici, funda?

| Hαppiηеss a răspuns:

Ai spus ca nu te-ai vopsit niciodata ceea ce inseamna ca ai un par natural atunci va trebui sa folosesti un anumit oxidant (in functie de cate tonuri vrei sa te deschizi) apoi conteaza cu ce vopsea te vei vopsi, eu iti recomand una profesioanala pentru ca nu se duce atat de usor la spalat.
Este destul de complicat sa te faci singura sau sa te lasi pe mana unei prietene care nu are cunostinte in domeniu rezutatul ar putea fi dezastros, sfatul meu ar fi sa ceri parerea unui specialist.
Mult noroc!