| anonim_4396 a întrebat:

as vrea si eu sa folosesc un sampon nuantator pentru a ma face blonda (mentionez ca sunt satena), insa nu vreau sa fie permanent, as vrea sa tina doar cateva spalari. Am auzit ca aceste sampoane iti dau posibilitatea asta. Insa cum eu sunt satena, blondul o sa arate bine ca si cum m-asi fi vopsit sau trebuie sa ma si decolorez? ( nu prea as vrea acest lucru) Daca nu... dati-mi alte solutii prin care ma pot face blonda temporar fara decolorare si sa se vada bine eu fiind satena. Funda! :*

4 răspunsuri:
Legiuitoarea
| Legiuitoarea a răspuns:

Bună.
Este șamponul vopsea sau mergi pe gloss, nu conține amoniac.
Pa, pa.

| Bondarel99 a răspuns:

Nu exista sampon nuantator pentru a te face blonda.Blondul e cea mai pretentioasa culoare, nu poti sa obtii blond prin nuantare, iti trebuie ori decolorant, ori o vopsea cu oxidant puternic.Samponul nuantator este pentru parul blond, dar nu il face blond din saten, este un sampon mov care ii da parului blond o tenta cenusie si il scapa de nuantele de galben pui sau portocaliu, el nu are niciun efect pe parul saten.Sa stii ca lucrurile nu sunt asa simple cum par? pe ce lume traiesti?laughing

| Bibishorrrr a răspuns:

Daca te vei face cu nuantator blond, parul tau va capata o culoare putin mai deschisa de culoarea ta naturala.Insa nu cred ca iti iese exact culoarea pe care ti-o doresti.Blondul este cea mai pretentioasa culoare...si pentru a-ti iesi cum iti doresti ai nevoie de un decolorant, insa iti va arde parul si pe langa asta nu ti se va duce dupa cateva spalari.Deci gandeste-te bine la ce culoare vrei sa iti iasa.Multa grija sa nu iti arzi parul :*! Sper ca te-am ajutat:*

| Clape a răspuns:

Vreau sa iti spun ca si eu mi-am luat sampon nuantator negru (am parul saten inchis)... si nu s-a colorat deloc. A ramas la fel. Mai degraba m-as vopsi permanent