| TnCristinaa a întrebat:

Cine a incercat benzile depilatoare pentru fata de la Farmec? Sunt bune? Cum se folosesc? Dau FUNDA!(DETALIAT VA ROG)

Răspuns Câştigător
| kar1GaNNN a răspuns:

Buna.
Da sunt bune.

Da cu pudra de talc (strat fin, imprastiat cu degetele pe piele) inanite de aplicarea benzii incalzite (cu bricheta de exemplu). Nu se mai ia nici macar primul strat de epiderma, de ceara se lipeste doar pudra (si parul!). Rezulta ca: -nu mai ai nevoie de servetele pentru curatarea cerii, sau in cel mai prost caz ajunge un servetel pentru o tura completa cu 10-15 benzi, pentru curatarea unor resturi modeste -ajunge sa faci un dus ca sa speli pudra de talc dupa epilare -NU DOARE aproape DELOC avand in vedere ca tragi DOAR parul, fara piele Am vazut un clip pe YT: "the reason for the baby powder is that the wax will adhere to the hair and NOT TO THE SKIN." Practic ii epilarea perfecta.

1 răspuns: