| 123456789qwertuiop a întrebat:

Dupa cum stiti imediat vine "Halloween-ul" si as vrea sa ma ajutati cu idei de costum,daca va ajuta am o rochie alba din dantela care imi vine pana la genunchi,as vrea sa inventez ceva,adica sa nu cumpar un costum, vreau ceva ceva original sa fac, va rog frumos ma puteti ajuta si pe mine cu idei? Multumesc mult!

Răspuns Câştigător
| MirunaEmily a răspuns:

Poti taia acea rochie(daca nu iti pare rau de ea) in franjuri si iti faci un machiaj de zombie, cu parul lasat pe spate.
E o idee destul de buna..am incercat-o si eu si am atras atentia in bine happy
Mult noroc ✌

| 123456789qwertuiop explică (pentru MirunaEmily):

Multumesc mult de idee, dar am o problema, rochia nu e cumparat de mult si cumva as vrea sa o asortez cu ceva nu sa o stric, si eu am parul scurt. adica cam pana la umeri. :/ ai cumva o alta idee? big grin

3 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Poti sa fii corpse bride, te machiezi asa ca un zombie si iti faci parul valvoi, gasesti mai multe pe net.

| Alexandra122212 a răspuns:

Uite cateva idei de costume.
Mireasa moarta : iti iei un cearsaf care nu iti mai trebuie si faci o rochie alba. Pe ea dai ceara, pamant, murdareste -o. Pe cap iti pui o bucata de perdea, iar in mana iti iei un buchet de flori ofilite.
Mumie cu cap de dovleac : iti iei un dovleac mai ma