| Alexia20 a întrebat:

e normal ca rujul sa se ia de pe buze de exemplu daca pupi pe cineva pe obraz, sau nu e de calitate rujul?(oriflame, avon...)

7 răspunsuri:
| RyAngel a răspuns:

Daca iti presezi buzele tare, da e normal, niciun ruj nu rezista, dar in general n-ar trebui sa se ia asa usor, inseamna ca nu e foarte calitativ - sunt rujuri bune si foarte rezistente de la diverse firme (L'oreal "All day" are unul foarte bun, in Sephora si Kendra gasesti mai multe printre care si cel de care zic eu) care rezista mai mult pentru ca sunt facute pentru asta.dar evident mai scumpe. Din experienta mea cu Avon - si sunt reprezentant - nu au rujuri asa rezistente, din ceea ce am incercat si au cumparat altii sunt facute mai mult pentru culoare happy

| VisezCuOchiiDeschisi a răspuns:

Nu conteaza asta. Trebuie sa-ti placa culoarea si sa-ti stea frumos ca sa te simti tu bine.

| Syndre a răspuns:

Un ruj de calitate rezistă, dacă îți rămâne tot rujul mereu pe pahar, țigară etc înseamnă că nu e de calitate.
Produsele de la oriflame și avon oricum nu sunt de calitate. happy

| AnaRadu a răspuns:

Hei. Sincer daca se ia chiar atat de repede inseamna ca este de slaba calitate. Incearca sa te duci in kendra sau in alte magazine si sa spui problema ta. Exista rujuri care rezista mult mai mult. Te poti interesa la magazinele de specialitate. :3

| deeeeeeeeeeeeeeeeeeea a răspuns:

Rujurile de la avon si de la Oriflame nu persista asa mult. Daca vei inverca cel de la Luxe vei ramane un pic surprinsa. La soare se schimba culoarea..Adica se deschide.
Mojoritatea sunt facute pentru culoare, dar daca vrei un ruj care sa persiste.te sfatuiesc sa renunti la cele de la Avon/Oriflame.
Sunt firme bune care au site si poti comanda pe net. Sunt la preturi destul de acceptabile.
Te pup :* Funda?

| MiaMikkidutza a răspuns:

Da e normal,
preseaza buzele dupa ce aplici rujul pe un servetel, sau matifiaza-l cu pudra!
pur si simplu aplici pudra peste ruj

| cristinicabossandboss a răspuns:

Da este normal! Daca pupi pe cineva normal ca se ia rujul! Rujul e bun... Nu are nicio problema;-)