| Bibitzzzaa a întrebat:

Eu am parul castaniu inchis si as vrea sa imi fac niste suvite colorate(portocalii,turcoaz, roz) fara sa imi decolorez parul.Nu as vrea un spray care se duce repede. Ce as putea folosi? Pup :* Funditaa!

Răspuns Câştigător
| IrinaAniri a răspuns:

Daca ai parul inchis putine sanse sa ti-l poti vopsi fara decolorare. totusi iti sugerez albastru de metil pentru turcoaz sau verde si violet de gentiana pentru mov

7 răspunsuri:
| BiuL a răspuns:

Cica functioneaza cu hartie creponata,. si chiar creta din aceea pastel. sincer nu am incercat dar o voi face in curand. poate merge si cu albastru de metil, oricum important e sa alegi culori mai puternice si inchise (albastru, verde, mov) portocaliu nu stiu daca ti-ar prinde

| ceaiuldetei a răspuns:

Ai putea să îți bagi mințile în cap. : )

Sau ai putea să faci ce te tai capul, nu e niciun fel de problemă, însă părerea mea e că ar trebui să îți lași părul în pace și să nu- distrugi doar pentru că vrei să fii la modă.

Moda nu înseamnă "câte proaste au părul în cinșpe culori". Înțelegi?

Te înțeleg că nu îți place să fii feminină și naturală, dar nu cred că trebuie să insiști neapărat ca să arăți ca un papagal (papagalul are penele multicolore) sau ca un clovn (doar că ei se îmbracă intenționat așa, ca să râdă lumea de ei și mă îndoiesc că tu vrei să râdă cineva de tine - tu vrei să fii aplaudată și felicitată, nu luată la mișto).

Cum cred că vei ignora cele scrie de mai sus, mă simt îndemnată să te ajut cu ce te doare:

Ai putea să folosești vopsea. Sau nuanțator sau cum ai spus și tu, spray. Nu trebuie neapărat să îți decolorezi părul, dacă nuanța părului tău natural e castaniu închis. Succes : )

| Bibitzzzaa explică (pentru ceaiuldetei):

Eu vreau niste suvite si atat. Si chiar imi place sa fiu naturala dar acum voiam sa imi fac o schimbare la par pentru un scurt timp. Iti multumesc pentru raspuns!

| PiinkSmiile a răspuns:

Poti folosii nuantator happy

| aniri2000 a răspuns:

Poti folosi vopsea si le poti întreține culoarea cu nuantator.

| Ninaaaa a răspuns:

Sincer nu prea iti poti face suvite fara sa il decolorezi straight face, crede-ma stiu asta. Am incercat si eu. Eu am parul tot castaniu inchis si am vrut sa imi fac suvite portocalii. Nu am reusit. Desi am incercat de mai multe ori. Mi-am chinuit parul degeaba. Cel mai simplu e sa iti faci niste suvite blonde, si dupa pe ele sa le vopsesti cum vrei tu. Este mai usoe

| Bibitzzzaa explică:

Va Multumesc pentru raspunsuri