| CarlyXlove002 a întrebat:

Eu nu imi rod unghiile ca orice alta fata! Eu am deranjantul obicei de a-mi roade pielitele! Cum pot sa scap de acest obicei? Imi place mult sa ma fac cu lac, oja, pe unghii, doar ca nu pot face sa-mi arate bine, pentru ca pielitele, mai ales cele de langa unghie, imi sunt rupte! De multe ori unghiile mele sfarsesc prin sangerare! Fara sa vreau, ajung cu mainile in gura! Cum sa scap de acest tic nervos?

Răspuns Câştigător
| argint321 a răspuns:

E un obicei. cam aiurea pentru voi fetele stiu am si eu colege cand iti vine sa rozi ceva mananca semintehappy sau stai de vorba cu cienva dupa 3-4 zile scapi de acest tic bafta.

9 răspunsuri:
| ynna93 a răspuns:

Hai sa-ti zic eu ceva, pune pe degetele tale ardei iute (nu e gluma vorbesc foarte serios), sau orice alt condiment care stii ca nu l-ai suporta si cand vei incerca sa iti iei pielitele, creierul tau o sa vada ca nu e bine si o sa se dezobisnuiasca.

| Necunoscut112 a răspuns:

Oice alta fata isi roade unghiile?laughing

| CarlyXlove002 explică (pentru Necunoscut112):

Stiu ca orice alta fata face asa ceva, dar eu am rani din cauza asta

| Necunoscut112 a răspuns (pentru CarlyXlove002):

Te inseli. Nu orice fata face asta. Eu nu am mai vazut o fata sa-si roada unghiile de vreo 3 ani thinking si nu cred ca toate alea care o fac s-au ascuns de mine

| IuliaIvan16 a răspuns:

Metoda cu ardei iute sau boia. La mine a functionat.