| MadalinaGabriela02 a întrebat:

Hey TPU.
Recent am observat ca imi cad genele mai mult decat de obicei, adica zilnic.
Nu stiu ce sa fac in privinta acestei situatii, ar trebui sa merg sa vad un doctor?

6 răspunsuri:
NOname
| NOname a răspuns:

N-ar strica.

| Freya1 a răspuns:

Daca iti cade si parul poate sa fie o problema.Mergi la medicul de familie si el va sti daca te intruma catre un alt medic specialist

| MadalinaGabriela02 explică (pentru Freya1):

Recent am observat ca de fiecare data cand imi trec mana prin par (cat si atunci cand il spal) a inceput sa cada, ceea ce gasesc ingrijorator. laughing multumesc de sfat

Răspuns utilizator avertizat
| Stoica_Gabi_1988 a răspuns:

Daca situatia persista de mai mult timp si in cantitati care ti se par mari, nu ar fi rau sa te duci la doctor, probabil ai folosit ceva la care erai alergica si iti afecteaza acele fire de par

| Maria_Oana_1979 a răspuns:

Salut, uite o lista cu cele mai frecvente boli ale ochilor. Este oare vorba despre blefarita? Sunt info oferite de medici specialisti.
https://www.tonica.ro/top-cele-mai-intalnite-afectiuniboli-ale-ochilor/
https://www.tonica.ro/cele-mai-frecvente-infectii-ale-ochilor/