| Aryana16 a întrebat:

Hey TPUhappy, stie cineva o dieta rapida? As vrea sa slabesc in cam o saptamana si merg si la sala zilnic.

Răspuns Câştigător
| selysol a răspuns:

Salut! stiu o dieta care am auzit ca e foarte eficienta si o incearca chiar prietena mea si i-a dat rezulatte foarte bune se numeste dieta balerina:
la ora 8:00 un ceai
10:00 2 oua fierte
12:00 un pahar suc de rosii sau suc de fructe
14:00 sunca sau paine prajita
16:00 manaca un mar sau orice alt fruct
18:00 branza slaba
esentialul este sa mananci des si putin daca nu ai aceste mancaruri in casa le poti si inlocui dar cu mancare sanatoasa fara grasimi si pe langa bea si multa apa si inca un lucru cu aceasta dieta poti sa slabesti 1kg pe zi deoarece mancarea se digera in 2 ore si cum la fiecare doua ore manaci foarte putin ea se va digera mai repede si stomacul iti va fi gol iar corpul se alimenteaza din grasimile depuse iar cu sport va fi si mai bine si nu se vor depune la loc aceasta dieta este folosite de multe persoane intr-adevar daca esti obisnuita cu mai multa mancare iti va fi putin greu deoarece stomacul ti se va goli destul de repede daca mananci putin. Nu iti recomand sa o ti mai mult de 5 zile :* bafta

| Aryana16 explică (pentru selysol):

Super dieta asta..mersii!:*

| selysol a răspuns (pentru Aryana16):

Cu placere sper sa te ajute :*

| Cosmin86 a răspuns (pentru selysol):

Dieta balerina, una din cele mai proaste diete posibile, trebuie sa ai un nivel de inteligenta foarte redus sa tii asa ceva.

Dar de fapt, la ce sa te astepti ed la cineva care vrea sa slabeasca rapid, decat sa ajunga un sac de oase si piele care atarna + sanatate facuta praf.

4 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca mergi la sala iti sugerez sa mananci totusi bine!
Daca o sa tii o dieta drastica poti avea mari probleme de sanatate!
Mananca bine insa sanatos: fructe, legume crude, salate, carne de pui fiarta!
elimina grasimile, painea si prajelile!
Bafta!:*