| Muufy a întrebat:

Heya TPU^^

Am o intrebare in legatura cu vopseau pentru textile. Doar asa se pot colora hainele? In cazul meu, blugii? Am auzit cazuri in care a mers si cu vopsea normala, acuarele mai precis, dar nu se duce la spalat?

Răspuns Câştigător
| anameoow a răspuns:

Doar vopsea textila.Dar nu din aceea solida, la tub.o sa iti trebuiasca foarte multa si iese oarecum cauciucat.Cauta vopsea textila la pliculet.E ceva sub forma de praf care se pune in apa.Bagi apoi blugii in apa si in functie de cat de mult ii lasi atat de intensa iti iese culoarea ^_^

3 răspunsuri:
| KamaSutra a răspuns:

Ba se duce, e logic ca se duce

| Muufy explică (pentru KamaSutra):

Deci vopsea textila ramane.

| KamaSutra a răspuns (pentru Muufy):

Deci da, de-ai ii si spune asa, fiindca e speciala pentru haine