| anonim_4396 a întrebat:

Heyy! :d Am o intrebare :d. Parul meu e cret cret. si eu as vrea sa mi-l intind. ce sa fac thinking Pup :*

12 răspunsuri:
| BeautyTeacher a răspuns:

Buna.Pai cea mai buna solutie ar fi placa de par.(nu uita mai intai sa te dai cu solutie de protectie pentru placa,eu am una de la Syoss,foarte buna,si sa nu uiti niciodata sa nu te indrepti daca ai parul ud sau umed), dar daca nu vrei sa folosesti placa dupa ce te speli pe cap piaptana-te bine cu un pieptene cu dinti rari, pune phoeonul aproape de par si trage-ti fiecare suvita si cu phoeonul si cu peria. Sper ca te-am ajutat!

| CookieMonsta a răspuns:

Exista sampon de indreptare .
Găseşti cam în orice supermarket sau magazin cu cosmetice. Nu ştiu ce să îţi recomand. Cel de la Nivea îţi lasă părul foarte fain, dar trebuie să-l speli la 2 zile că se îngraşă foarte repede. Eu de la garnier fac mătreaţă... şi nu ştiu dacă are şampon pentru păr drept, iar gliss folosesc momentan (dar nu pentru păr drept) şi mi se pare bun. Preţul la Nivea este în jur de 9 lei (250 ml) dar depinde de unde îl iei, Gliss e 9-10 lei (tot 250 ml) şi garnier nu ştiu. Poţi găsi şi mai mare... La gliss cel mare (de 400 ml) e teoretic 60% gratis. Îl iei la un preţ destul de bun. În jur de 11-12 lei cred.

| SMTHING a răspuns:

Placa de îndreptat păr.
Sau sunt fel şi fel de şamponuri.
Baftă big grin

| blackporcelain a răspuns:

Sampoanele nu sunt bune de nimic, am incercat pe pielea mea cu fel si fel, cel mai bine e sa il intinzi cu placa dar sa faci saptamanal un tratament cu ulei de ricin ca sa nu fie ars parul FUNDA?

| Y3aaHH a răspuns:

Placa de par.

| Rucsiii a răspuns:

Pai ia-ti o placa cu ceramica... fiindca asa nu`ti arde parul, e cea mai buna, eu am de la Remington si sunt foarte multumita.plus ca se incalzeste in 5 secunde. laughing Sau poti sa folosesti ceara pentru. par, dar nu ti-l indreapta prea mult.

| ioana1cool5 a răspuns:

Intreaptati'l cu placa doar sus si lasa cret jos 3-4 centimetri iti va sta bine. funda?

| Blabla76 a răspuns:

Placa este ca mai buna. happy. fundoaica? Sampoanele nu sunt deloc bune. { stiu asta din proprie experienta big grin}

| GeorgianaVonGrunge a răspuns:

Tu rallu cum sa fie cret? waiting.
da`te akl cu placa asa cm te faceam eu love struck ca iti sta superb love struck.

| TweetyBebe a răspuns:

Placa...sau exista o solutie (un fel de solutie pentru permanent insa il tine drept)... dar asta doar daca mergi la un coafor happy

| DenisseDior a răspuns:

Ia o ceara de par si foloseste placa happy

| pufisorroxiesexxe a răspuns:

Ia-ti o placa ceramica de buna calitate si indreaptati-l.