| Annellysa a întrebat:

Heyy fetelor! Voi ce creme/uleiuri/scrub-uri pentru față folositi? Ma refer la cele Bio, sa fie din extracte naturale. Care este rutina voastră de Skincare? Iar mastile pentru față pentru ten sensibil? Sunt bune cele din comerț sau cele facute in casă? Imi puteți da si câteva rețete daca optati pentru cele DIY? Iar pentru buze? Am buzele foarte uscate si sensibile, nu stiu ce sa fac. M-am dat cu toate strugurelele posibile si degeaba. Cum le exfoliati si hidratati?
Mulțumesc! happy

Răspuns Câştigător
| Robeeert1 a răspuns:

Pentru față îți recomand Bioderma (eu folosesc produsele pentru ten sensibil și anume Sebium Sensitive). Prețurile sunt acceptabile (50lei crema de 30ml și 50 lei facialscrub ul de vreo 200 ml dacă nu mă înșel) Înainte mă ustura fața și cu produse de 150 de lei 100% naturale dar cu Bioderma nu mai am probleme. Eu mă spăl dimineața și seara cu gelul apoi aplic imediat după crema pentru controlul sebumului și după mai aplic o cremă intens hidratantă tot de la Bioderma. Nu mai știu exact ce nume are dar e vreo 70 de lei. Astea 3 produse, atât, și am tenul perfect. Cât despre buze. problema cred că este hidratarea, și eu dacă nu beau destulă apă am buze uscate pe care niciun strugurel nu le înmoaie, in schimb când mă țin de cei 2 litri de apă zilnici, toată pielea e perfectă. Hidratarea face mai mult decât o cremă de 1000€.

| Annellysa explică (pentru Robeeert1):

Din contra,
beau chiar foarte multa apa, dar e okay in ceea ce privesc buzele, voi rezolva eu. Oricum, mulțumesc mult pentru tot si o sa incerc si eu acele produse! happy

2 răspunsuri:
| Adry05 a răspuns:

Eu folosesc un balsam de buze la borcanel de la oriflame cu miere, l-am luat oarecum la întâmplare că am o prietenă reprezentant și s-a dovedit neașteptat de bun pentru prețu pe care-l are. Și ăla de la Nivea la cutiuță e bunicel.
de spălat mă spăl dimineața și seara cu gel de curățare ori de la Avene pentru ten gras cu imperfecțiuni ori acum mi-am luat de la Cerave tot pentru ten gras și mai am unu de la Balea Med. Apoi dimineața folosesc cremă de ochi și cremă hidratantă, aici n-am recomandări. Apoi seara mă spăl iar cu unu din gelurile alea folosind Foreo și aplic cremă de ochi și skinoren că am niște pete lăsate de la niște coșuri. Ca și măști îmi plac alea de la Freeman, găsești în DM