| stefania_1130 a întrebat:

Hi imi place mult rock-ul si as vrea sa devin rockerita cu ce sa ma imbrac? sfaturi va rog

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e totul numai de imbracaminte. unii te observa ca esti rockeritza si dupa felul cum privesi in jurul tau. as vrea foarte mult sa te ajut dar totul depinde doar de tine. imbracate in ceva simplu si care sa nu iasa foarte mult in evidenta. inca ceva parerea celor din jur nu trebuie sa te intereseze DELOC. ce daca ai 13-14 ani? pana la urma nimeni nu s-a nascut rocker si vei vedea...

85 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Pana la urma tot haina il face pe om?

| annda a răspuns:

Flav ne culcam fericiti nu fi egoist. Presimt ca urmeaza sa intrebe "si daca o saruta ala la prima intalnire?" laughing)

| annda a răspuns:

Stiu, dar astept sa intrebe si ea. big grin

| Flav a răspuns:

Mai pui 2 intrebari de astea si ma culc fericit.

| Shery a răspuns:

laughing te rog eu nu te uniformiza. rockerii poarta mai mult negru, dar chiar vrei sa renunti de tot la culori?! eu ador culoarea:X ea ne face viata mai frumoasa...si ascult rock...mostlyhee hee
te imbraci cum simti, nu cum iti canta altii...

| danutza a răspuns:

In negru crying

nony
| nony a răspuns:

Flav e cel mai tare. din parcare.eu sunt cel mai tare de pe topic.
Vrei sa asculti un sfat adevarat care iti v-a schimba viata forever?

Fá-te raperitza love struck

| Criiss16 a răspuns:

Nu e neaparat sa te imbraci ca un rock`er. Poti fi rock`erita chiar daca nu te imbraci ca ei. Dar daca chiar vrei asta, poarta haine de culoare neagra, bratari negre si la fel si unghiile.happy

| criss:) a răspuns:

Esti d a mea...criss are dreptate... q toate k imi plk rok-ul nu port numai haine negrewinking...in general haine negre, de piele, bratari dinalea q accesorii meralice, lantzuri p gat tot q accesorii.par q pletelaughing.etc.

| criss:) a răspuns:

Metalice*

| yuli10 a răspuns:

Faza asta o sa treaca in cel mult 2 ani, stiu din proprie experienta laughing si o sa te trezesti cu dulapu plin de hanorace negre si alte chestii bizare pe care nu o sa le mai porti niciodata. asa ca, desi iti place rockul nu exagera cu aparentelehappy

| llliii a răspuns:

Pai sa stii ca rockul e supe da nici ala de genu ac/dc sau metalica sunt ok si trupele gen paramore skillet green day eyse to kill si altele si trebuie sa asculti genu de rock care iti place... eu sunt rockerita si nu prea imiplac trupele gen sc/dc dar incerca sa o iei usor adica poti sa incepe pe rand intai avril lavigne dupa aia paramore supaia green day dupa aia skillet si tot asa si te opresti la rock-ul care iti place si referitor la imbracaminte nu e un stil anume numai sa folosesti mult roz mov... incearca cu negru verde inchis gri albalbastru iar e super ok, si trebuie sa te imbraci intai cum simti, cel putin asa am facut eu si am reusit

| JayLeno a răspuns:

In costumul lui Eva, am inteles de la unu Adam ca si ea era metalistahee hee

| andreeada a răspuns:

Pff fite se numesc astea iti spun eu! Vorba lui flav!laughing

| andreeada a răspuns:

Pff ce ntrebare stupidalaughing

| denisa_4752 a răspuns:

Draga mea, nu devii ''rockerita'' asa cum spui tu peste noapte! trebuie sa ai in sange chestia asta, sa simti muzica si cred ca o intrebare mai aiurea nu puteai sa puihappynu am nimic cu tine, insa lasa rock ul in pace! nu e pentru tine

| SonataArctica a răspuns:

Eu sunt rockerita,dar nu ma imbrac numai in negrulaughingAdor, de exemplu, culoarea alb\m/.La un roker tine mai mult de comportament.Eu de mica eram nebunatica si faceam lucruei sarite de pe fix.
Mai bine-fii tu insati///

| blackcat_3605 a răspuns:

Nu trebuie neaparat sa te imbraci ca un rocker ca sa fii rocker.Eu ma imbrac cat mai simplu, evit culorile tipatoare(roz, rosu etc). Ma rezum la maro, bej, negru. Ca accesorii nu sunt adepta bratarilor cu tinte sau alte chestii.prefer bratarile facute manual, pandantive din ceramica, cruciulitele din lemn(imi placeau de cand eram mica happy )Stilul ti-l faci tu singura.Nu trebuie sa te imbraci "asa cum scrie la carte" numai ca sa fi in ton cu moda.

| shhadow a răspuns:

Rockul se simte, nu trebuie sa stie toata lumea ca asculti tu rock. E de ajuns un tricou cu AC/DC si deja lumea te striga satanist pe strada, daca stai intr-un oras indoctrinat ca al meu.
Fii tu insati si imbraca-te cum vrei, rockul se simte.

| spiritul a răspuns:

Cu un navod

| UndiscoveredSoul a răspuns:

Buna! Nu totul se rezuma la lucrurile pe care le porti. Ca sa fii rockerita e de ajuns sa iti placa genul asta de muzica si sa o simti. Mama mea a fost rockerita (si inca este) si asa m-a crescut si pe mine. Si de mult timp imi place rock-ul dar asta nu inseamna ca ma imbrac numai in negru, tinte si piele. De obicei combin culorile negru si rosu, albastru si negru, pentru ca imi plac culorile astea. Dar nu totul tine d imbracaminte, ti-am zis ca sa ii rocheritza trebuie sa simti muzica nu doar sa te imbraci cu haine negre.winking

| damav a răspuns:

Din cate am vazut la nepotul meu se imbraca in negru, cu lanturi, piele, isi lasa plete, etc. Daca vrei iti dau ID-ul lui si al fiicei mele si vorbiti de haine, muzica, tot ce tine de rock si nu numai.Trimite mesaj

| Rockmaiden a răspuns:

Sa nu porti niciodata haine in carouri asemanatoare unei table de sah ca esti EMO laughing...

| Rockmaiden a răspuns:

Hmmm un lucru doar nu te imbraca in haine cu carouri in alb si negru asemanatoare unei table de sah ca arati ca o emo laughing.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

@annda, stai linistita, au fost si intrebarin de genullaughing
@stefania mama, pai tie daca iti place asa mult rock-ul nu observi cum se imbraca cei care asculta acest gen de muzica?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Flav cel mai tarerolling on the floorlaughinglaughing.

De ce sa devii rokeritza? Dmne.sad

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Stefi draga, nu-i chestie de imbracaminte...mai intreba unu' zilele trecute cum sa devina emo...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai curele cu tinte si.nu stiu.multa piele.pantaloni negri sau culori mai inchise drepti.adica.stramti si. daca stii bratarile alea de cauciuc mici.culori gen,, albastre mov roz negre. din astea poti sa-ti pui.si.de obicei.rockeri au un par mai nespalat si neingrijitlaughing.toate astea da sa nu dai in postura de emowinking