| BeautyTeacher a întrebat:

Imi cade foarte mult parul, ce as putea face? Multumesc anticipat.:*

Răspuns Câştigător
| AmberMyth1 a răspuns:

Ti-l faci cumva cu placa? Placa distruge extrem de mult parul. Daca ti-l faci cu placa mai bine renunta decat sa te trezesti peste 5 ani fara par.
Uite niste tratamente pentru parul fin [le-am luat dintr-o revista]:
-Ai nevoie de un sfert de litru de lapte batut. Cum procedezi:Intinde laptele pe parul umed. Dupa 20 min clateste-l.
-Ai nevoie de o banana si doua lingurite de miere.Cum procedezi: amesteca banana zdrobita cu mierea si maseaza pe parul umed. Dupa 10 min clateste-l.
-Ai nevoie de o ceasca de ceai cu menta, o lingura de zahar.Cum procedezi:Topeste zaharul in ceai si tine-l pe par timp de 30 min. Dupa aceea clateste-te.
-Ai nevoie de un sfert de litru de apa fierbinte, rozmarin si cimbru.Cum procedezi:Fierbe plantele in apa si spala-te pe cap cu lichiduldupa ce s-a racit.Nu clati!
Uite si niste alimente bune pentru par : -morcovi
-lapte
-peste si carne
-nuci
-si multe bauturi
Sper ca te-am ajutat!:*

3 răspunsuri:
| Minnie a răspuns:

Exista un tratament romanesc, ieftin si extrem de eficient. L-am incercat.Se numeste CHELSTOP. E o solutie lichida, dupa ce faci baie, te dai bine pe par si tii un prosop pe cap minim 30min si apoi il usuci cu foehnul sau il lasi asa...Si nici nu e scump deloc

| alexandraalis a răspuns:

In primul rand sa gasesti cauza: stresul, dereglari hormonale, lipsa de vitamine, lipsa unei alimentatii echilibrate, un regim de slabit drastic, uscarea parului cu feonul subtiaza firul de par si il degradeaza, matreata, seboreea, un pieptan sau o perie de par care rupe firul de par. Trebuie inlaturata si tratata cauza.
Dar sfatul meu este sa mergi la un medic dermatolog pentru un tratament adecvat inca de la inceput.
Te pup.

| alle13 a răspuns:

Pai... daca pana acum ti-l faceai cu placa si daca l-ai mai si vopsit acum nu stiu sigur, sa stii ca nu mai il aduci la starea lui normala. Decat cu foarte mare greu. Iti trebuiesc anumite produse de sampon pe care sa le folosesti simultan. Si eu am aceiasi problema ca si tine! Imi cade parul foarte mult. Dar trebuie sa folosesti un sampon care nu usuca parul. de exemplu sampoanele potrivite pentru mine sunt cele pe baza de: urzici, meriosr, miere etc. Ca sa nu iti mai cada parul in continuare, evita sa il strangi in coadat sau sa il agresezi dupa baie. foloseste un balsam de la nivea dupa fiecare spalare si odata pe saptamana o masca de par. In general cauta una in potriva caderii parului. Sper sa te fii ajutat. Pup.