| Ana a întrebat:

Imi cade parul rau, si eu cred ca din cauza k m-am vopsit dar urmeaza sa ma vopsesc din nou si as vrea sa numai imi cada parul big grin
Stiti ceva ce as putea sa cumpar de la farmacie ca sa numai imi cada parul asa rau sad?

Răspuns Câştigător
| dulc3'maria a răspuns:

Si eu am avut aceeasi dilema incearca uleiul de nuca e fff bun

5 răspunsuri:
| YLLL a răspuns:

Frumusetea ta este intregita de frumusetea parului tau. Un par bogat, sanatos si stralucitor este visul oricarei femei. Un lucru foarte important este ca acesta nu trebuie sa ramana numai un vis! Afectat de diverse probleme, parul este slabit, isi pierde rezistenta si cade.

Actioneaza inca de la aparitia acestei probleme si salveaza-ti parul cu noul tratament impotriva caderii parului Dercos Aminexil SP94 de la Vichy.

Caderea parului reprezinta o problema ingrijoratoare pentru numeroase femei. Numarul mare al firelor de par ramase pe perie, pe perna sau dupa spalare poate fi un adevarat cosmar pentru multe dintre noi, in special pentru ca, adesea, cauzele ne sunt necunoscute. Inainte de a intra in panica, trebuie sa stii ca exista tratamente eficiente impotriva caderii parului, tratamente care actioneaza la nivelul radacinii.

Stres, variatii hormonale sau schimbare de anotimp. Firele de par se dezradacineaza si cad.

Peste 50% dintre femei se confrunta cu problema caderii parului. Nasterea, dereglarile hormonale, stresul, alimentatia dezechilibrata sunt factori care pot declansa acest fenomen. Fara un tratament adecvat, el se poate agrava. Trebuie actionat in profunzime.

Un dublu fenomen: pierderea firelor de par este insotita de subtierea fibrei capilare.

Caderea parului este acompaniata, in general, de rigidizarea stratului de colagen care inconjoara radacina firului de par. Aceasta este comprimata si nu mai este suficient alimentata cu energie. Ca urmare, parul se subtiaza, se dezradacineaza si cade. Masa capilara scade.
Dercos Aminexil SP94 - Tratament impotriva caderii parului pentru femei

Primul tratament Dercos care combate acest dublu fenomen. Molecula Aminexil actioneaza la radacina pentru a ancora mai solid firul de par in piele.

SP94 a fost creat special pentru a se transforma in energie si elemente constitutive si pentru a construi o fibra capilara densa, groasa si rezistenta.

Tratamentul este imbogatit cu un complex de vitamine PP si B6, pentru a revitaliza firele de par.

Eficacitate demonstrata clinic:

* Fire de par in faza de cadere: - 28. 2%
* Fire de par in faza de crestere: + 9. 2%
* Diametru capilar: + 22. 5%
Si placa de indreptat parul duce la caderea parului.
incearca uleiul de ricin sau placenta de par.
Succes:*

| Simonaaaaaaaa a răspuns:

Stiii am auzit ceva HEna e o vopsea pe baza d plante...se gaseste la plafara si nu e deloc scumpa...am auzit ca e chiar eficienta...si nu are efecte atat de daunatoare...si despre uleiul de ricin am auzit ca poate avea si efecte adverse... daca nu il clatesti bine, poate sa ingrase parul...acum u decizi c vrei sa faci frumusetea ta...eu folosesc o crema de par pe baza de plante cu petrol(gaz)...de la bunici stim ca gazul e fff bun...tot la plafar o gasesti...eu sunt extrem de multumita...acum ceva timp...am distrus parul cu placa...nici frizeritza nu prea avea c sa imi faca pentru ca eu nu vroiam sa tund mult din par...asa ca o farmacista mi-a recomandat asta...pentru mine a facut multe si nu vb prostii...nu mi se mai ingrasa parul(inainte trebui sa ma spal fff des), nu mai am matreata, s-au regenerat in timp aproape complet si firele despicate acum arata si el normal...plua a capatat stralucire... dar nu trebuie folosita incontinuu trebuie oprit tratamentu...eu dupa c termin un tub...folosesc placenta e super ieftina si este si ea extrem de buna...astea sunt produsele d care am fost cea mai multumita pana acum... sper ca te-am ajutat...eu prefer totul numai de la plafar... cel putin acolo produsele nu sunt aproape complet facute din chimicale... o zii buna iti doresc

| OglindaOarba a răspuns:

Yo as sti ceva naturist care te poate ajuta la problema ta......si eu am avut aceasta problema cu caderea parului si am facut o masca din -2-3 catei de usturoi pisati bine, 3 lingurite de miere de albine, o lingura de ulei de ricin, 3 galbenusuri de ou si 5 lingurite de ulei de masline. Se amesteca toate ingredientele pana cand obtineti un continut omogen. Se aplica masca pe parul uscat si se maseaza timp de 5-10 minute scalpul si radacina firelor de par. Se acopera apoi capul cu un prosop caldut si se sta cu masca timp de o ora. La final va spalati parul cu putin sampon hidratant si apa din abundenta. Aceasta masca se recomanda o data pe saptamana, iar in cazurile grave de cadere a parului de 3 ori pe saptamana, asociind si tratamentul cu ulei de ricin. SPER SA TE AJUTE :*

| Traficantadecorcodushe a răspuns:

thinking incearca uleiul de ricin...happy sau Revalidbig grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am incercat ulei de ricin, vitamina a din farmacii si uleiul de masline chiar te ajuta, o masca din fiecare direct pe parul uscat si stai cat mai multe ore dupa care te speli una la 2 zile te ajuta