| Allex_9984 a întrebat:

Imi fac freza cu gel de par, si a inceput sa mi se rareasca parul! Pot sa raman chel din cauza asta? Cu se sa imi fac freza care sa nu dauneze parului? Ce tratament as putea sa fac parului pentru regenerare, sa nu imi mai cada parul!? Multumesc anticipat!

8 răspunsuri:
| JokoSmile a răspuns:

Hi.Saracu, nu ti-a fost mila si de el phbbbbt. Incearca niste tratamente mergi la farmacie sau la dermatolog, iar momentan lasa-te de gel I don't want to see. iti va sta parul bine si asa :X.
Peace si bafta!

| Innovation a răspuns:

Pai am auzit si mai demult de niste zvonuri cum ca daca te dai mereu cu fixativ sau gel iti pica parul.Eu te sfatuiesc mai bine sa nu te mai dai.

| irocku a răspuns:

Gelul e super naspa! da, poti sa ramai chel! incearca cu spuma sau fixativ! funditahappy

| cotcodac4 a răspuns:

Posibil.dar e mai bine asa decat cum sunt eu prea prea des si firul gros. acum 2 zile cand am fost la tuns mau tuns doi caci primul a facut o rana intre degete de la fuarfec si a venit al doilea de ma terminat. si de parca nu era de ajuns au mai venit si aialanti sa se uite la parul meu si sa faca glume cum ar fi sa platesc de 3 ori mai mult

| Nutemaiholba a răspuns:

Pai e ieftin gelul! ia-ti unul la care esti sigur 99.5% ca e bun si nu te mai da intruna decat ocazional.[apropo sa stii ca fixativul daca te dai mereu cu el o sa faci matreata asa ca nu sunt bune sfaturile pentru fixativwinking]

Răspuns utilizator avertizat
| AlexS9 a răspuns:

Auzi, cel mai bine te dai cu gas pe par. nu e gluma! te dai cu gas pe par de cate ori faci dus. te dai intai cu gas nu mult ca daca dai foarte mult te doare capul, lesi 7-8 minute si dupa aia te speli bine pe cap. repeti asta de vreo 4-5 oei si e totul ok. fa acst procedeu si o sa vezi co nu o sa iti mai cada parul.

| aurasgm a răspuns:

Date cu mar verde si o sa iti revi