| Daria00 a întrebat:

Ce recomandati pentru caderea parului? Aveti si voi problema asta? Nu imi cadea parul pana acum cateva luni, dupa ce am slabit rapid de la 58 la 50 kg, si am citit ca in cazul in care iti supui organismul "infometarii", (caci eu nu am tinut vreo dieta) asta ar fi una din urmari. Folosesc un sampon tratament destinat acestui lucru, insa nu vad rezultate. Chiar nu vreau sa cada si sa se rareasca si nu stiu ce as putea face.

Răspuns Câştigător
| 시모나 a răspuns:

Consumă avocado, migdale, nuci braziliene, fasole mung, semințe de dovleac, alge(Dulse, wakame, etc), lapte de soia, orez sau cocos, banane, produse din soia, broccoli, uleiuri vegetale(ulei de chimen, mărar, avocado). Conțin multe vitaminte necesare pentru păr, piele și unghii. Tu ai nevoie de vitamina E, complexul de vitamine B(inclusiv b12), vitamina D, fier și cât mai multe proteine vegetale. Interesează-te pe net din ce alimente le poți lua. Sunt prea multe ca să le înșir.
Cât despre șampon, îți recomand FOLTENE, Pharma Kit împotriva căderii părului.Limitează căderea părului, stimulează creșterea naturală a acestuia și în acelaș timp, hrănește și fortifică fibra capilară. Îți trebuie o lună de tratament pentru a funcționa.

| Clorox a răspuns (pentru 시모나):

Si vitamina A este foarte buna, nu stiu daca opreste caderea dar iti face parul al naibii de matasos!

5 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Odata cu slabirea, pe langa eliminarea grasimilor s-au eliminat si multe alte materiale (vitamine, enzime etc) necesare organismului. Dezechilibrarea produce si asemenea efecte secundare.
Lasa samponul deoparte si fa rost de sapun de casa, cu care sa te speli cel putin odata pe saptamana (atat parul, cat si corpul).
Paralel, apuca-te de re-vitaminizare prin consum de multe de fructe de sezon si lactate "bio" (facute chiar din lapte), cum sunt casavalul, untul, smantana, urda, telemea etc.
Poti totodata sa faci plaja si plimbari in natura cat mai mult, dar nu la orele de varf de soare.

| Loly a răspuns:

Suc de ceapa.Storci ceapa si te dai cu sucul pe par, iar dupa 30 min te speli.Iti mai recomand orice sampon, balsam care contine ulei de argan.E extraordinar de bun pentru par. Eventual cumpara-ti si o placenta(asa se numeste), e de la Kalos si e ca o crema de par, un balsam. Dupa ce te dai cu sampon si te clatesti iti pui placenta pe par si lasi vreo 20 min sau cat scrie pe cutie apoi clatesti.Te ajuta sa iti descalcesti parul foarte usor si asa iti va cadea mai putin la pieptanare. Daca il ai mai lung, impleteste-l.Si asta ajuta.Bafta.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca problema e din interior din interior trebuie sa actionezi, ia-ti suplimente pentru par. Mie imi plac cele de la doppel herz, isi fac repede efectul si parul creste mai repede si nu mai cade. Eu le iau pe cele de la a la z dar tu poti sa le iei pe cele speciale pentru par.

| roxanaioana1998 a răspuns:

Buna! Recomand o masc de la Kalos. E doar vreo 15 lei si este un flacon urias laughing) Se vad imediat rezultatele(par moale si stralucitor) iar parul o sa iti creasca repede. Eu recomand aceast masc de par