| Katty101 a întrebat:

Îmi puteți spune și mie o mască care să scoată la propriu punctele negre ( sa poată fi făcută acasă)...
Funda

3 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Da, o curatare mecanica cu sapun Dove si malai!
Sapunesti fata si mainile cu sapun Dove, introduci doar degetele clabucite in malai, apoi le pui pe fata ta si masezi usor-usor, incepand cu fruntea si coborand pe nas, pometi, obrazi si barbie. Evident, trebuie sa introduci de mai multe ori degetele in malai si apoi continui masajul pe fata.
Cand ai terminat procesul de masaj, practic de curatare cu malai si clabuc, te clatesti cu apa calduta pe fata si te stergi (prin tamponare) cu un prosop curat si moale.
Punctele negre care nu au iesit in timpul manevrei de curatare cu malai, poti iesi acum, foarte usor.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Infuzie cu aburi. Pui sa fiarba pe aragaz la foc maxim apa si 2 pliculete de ceai de galbenele sau fructe de padure... indicat ar fi galbenele dar daca nu ai, nu are nimic tot abur iesehappy
Iei oglinda aproape de fata ta localizandu-ti punctele negre apoi iei un servetel, il rupi in doua bucati si iti infasori degetele aratatoare bucata de servetel. Dupa care te speli pe fata cu apa rece si te dai cu orice masca de fata, cu aroma de ciocolata cu ce vrei tuhappy lasi 11-12 minute dupa care te speli si te dai cu zinery. In fiecare seara timp de 5-6 zile vei vedea ca iti vor disparea.
Punctele negre si cosurile apar de la consumul de gluten, fainoase si zaharhappy trebuie sa mananci echilibrat si sa iesi la aer curat. Iti vor dispareahappy
Daca esti la pubertate vei avea rezultate dar in perioada de menstruatie iti vor aparea din nou... ai grijahappy pusi:*

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Masca ia numai capacul cosului negru.Am ami scris undeva ca trebuie scos cu totul, cu acea grasime din interior.pentru asta trebuie sa suferi. faci infuzie, bagi fata acolo dupa care te duci in fata oglinzii si le iei la rand cu un tub de pasta de piz. Apesi pe el pana iesie toata mizeria aia. Dupa aceea te specli cu sapun si gata.lasa ceva urme pasta de pic dar trece repede.