| phebsss a întrebat:

Impotriva caderii parului mi s-a recomandat masti pe baza de ulei de ricin. Am fost la farmacie si mi s-a dat un flacon de ulei de ricin, marca Hipcrate, 20 ml parca are. Insa pe cutie scrie doar evect laxativ, utilizare interna. Intrebarea mea este, il pot folosi ca masca de par? Imi poate afecta parul? Am uitat sa o intreb pe farmacista, iar mama spune ca nu are cu ce sa imi afecteze parul, dar am cateva temeri.:-s

8 răspunsuri:
| Esperança a răspuns:

Nu are cu ce sa iti afecteze parul Uleiul de ricin face bine parului. Foloseste-l cu incredere!

Uite aici mai multe detalii despre el
http://sanatate.ele.ro/......a5899.html

| T30D0RA a răspuns:

Nu-ti afecteaza parul deloc, asa scrie pe toate cutiile. Incearca-l cu incredere si ai sa vezi rezultatele!

| Năpârlici a răspuns:

Asa scrie pe toate din cate am observat, dar este chiar bun. Foloseste.l cu incredere insa mai intereseaza.te si de altceva ce ai putea folosii impotriva caderii parului. De multe ori doar uleiul de ricin nu ajuta cat ti.ai dorii.

| wertori a răspuns:

Pai cu ulei de ricin nu are ce sa intample, faza e ca iti creste parul putin mai repede decat in mod normal. Eu iti recomand Aminexil de la Vichy, e 130 lei, sunt niste fiole care le aplici pe par, sunt foarte bune, poti sa intreba si la farmacie, si nu o sa iti mai cada parul deloc.

| Bubu1234 a răspuns:

Nu are efcte adverse. Dar mai bine intreaba farmacista happy

| OliviaLowe a răspuns:

Eu folosesc un sampon dercos de la vichy care vine in mai multe variante printre care si "impotriva caderii parului".Il gasesti in farmacii.

| lary725 a răspuns:

Utilizare interna inseamna sa patrunda in organismul tau, adica sa il bei. uleiul de ricin pe par inseamna uz extern, deci nu are niciun efect laxativ

| simmixxluv a răspuns:

NU are efecte secundare, o sa-ti creasca ma repede parul si o sa fie mai des