| mirssu a întrebat:

In bachet, clasa mea merge in bulgaria ceea ce face din acest banchet mai mult o excursie thinking nu va avea loc o cina festiva dar am inteles ca vom merge la discoteca. intrebarea mea e ce tinuta sa port, nu obtez pentru ceva elegant dar nici sport, pe langa vestimentatia de turist, pentru serile de petrecere ce as putea purta?

Răspuns Câştigător
| Stefaniaaaaaaaaaa1 a răspuns:

Depinde de cum te simti mai bine. As opta pentru o rochita scurta pana in genunchi. Depinde de stilul tau. Daca esti inalta si ai picioare frumoase te.ar avantaja o rochie gen ''gogosar'' sau mai bufanta sau chiar mulata, stramta si dintr.o stofa dar sa nu fie lunga pentru ca in discoteca nu prea merge. si pantofi: evident cu toc. trebuie sa te sacrifici un pic pentru ca este o ocazie speciala si chiar daca trebuie sa te ''cari'' cu toate hainele o sa fi foarte frumoasa.Asa. Si pantofi cu toc :daca ai o rochie mulata :pantofi cu toc negri nu prea stridenti ca sa mearga cu acea rochie simpla iar daca ai o rochie bufanta cu volanase ar merge o pereche de sandalutse cu toc. Sper ca te.am ajutat. Eu asa as purta big grin Te pup.

2 răspunsuri:
| Rebelicious a răspuns:

Pai,ai putea purta o rochie mai scurta,pentru banchet cea mai potrivita ar fi una in culorile negru, rosu, mov si alte culori pastelate.Sau o bluza mai lunga,cu manecile lungi, special verde inchis spre deschis, cu o pereche de jeansi(blugi) sau pantaloni negri stramti.Pantofii:pot fi pantofii cu toc dar nu exagera.Am vazut multe tocuri parca erau picioroange.Sa revenim,m-am mai gandit acum la o fusta scurta de blugi cu o jacheta neagra,o esarfa argintie, cercei argintii si pantofi negri ar arata super! Machiajul sa nu fie strident, dar cam oricine se respecta il foloseste. Sper sa iti placa! fundita(pls)winking