| anonim_4396 a întrebat:

In cat timp cresc sprancenele? Cu ce le-as putea face sa creasca mai repede?

19 răspunsuri:
| MissCamelia a răspuns:

Ulei de ricin de 2 ori pe zi. mi mi-au crescut si de la revalid pastile.pentru mai multe noutati si review-uri despre produse cosmetice, machiaj si ingrijire, intra pe http://camelcutza.blogspot.com/

.Mr.Mike.
| .Mr.Mike. a răspuns:

Omg...ai taiat din ele? Wow...mai asteapta ca vor creste, nu exista tratamente minune, azi te dai si maine ai plete...sad

| adika a răspuns:

Cu ulei de ricin

| Nastasia a răspuns:

Incearca cu ulei de ricin.

| hahahahah.asa.e.cum.spun.eu a răspuns:

Mi-am tuns bretonul si din greseala am taiat din elecrying

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dar ce le-ai facut? sau ai probleme, nu cresc? Ceilalti peri cresc mai repede? nu glumesc, daca si parul subaxilar, pubian creste la fel de greu, inseamna ca ai un deficit de estrogeni, mergi la medic. Daca le-ai pensat asteapta ca or sa creasca.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Bună.
Uleiul de ricin este util în situaţia ta.
Da-te cu el pe sprancene seara, după ce te demachezi, cel puţin o lună de zile.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Or sa-ti creasca stai linistita, cca 2 saptamani.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu m-am pensat gresit cu aparayul de ras sper sa imi creasca pana maine

| Bratari12373 a răspuns (pentru anonim_4396):

In cât timp ți au crescut?

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu am fost azi la salon si m-a pensat prea subtire.Imi vine sa plang cand ma uit in oglinda.help me!

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stiu Si mie mi s-a Intamplat... dar le-am dat cu ulei de ricin de 2 ori pe zi si mi-o crescut la loc daca ai stii imi venea sa imi pun mainile in cap de necaz, si am jurat ca nu ma voi mai baga sa-mi tai eu sprancenele

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Am vazut pe foarte multe forumuri astfel de intrebari. Am sa raspund la intrebarea la care nu gaseste lumea raspunsul si anume "in cat timp cresc?". Tin sa precizez ca am avut sprancene pensate deci am plecat din zero. Am folosit uleiul de ricin deoarece am auzit foarte multe despre el si vruiam sa creasca mai repede capodopera de arta pe care o aveam. Dupa cateva zile cam 4 sau 5 am observat ca aparusera niste peri mici... am zis nu cred ca este posibil. poate ma insel. Dupa o saptamana partea pe care am dato cu ulei de ricin unii peri ajunsesera la marilea de 1 mm. Sincer. parerea mea este ca uleiul de ricin iti ajuta sprancenele sa creasca foarte foarte repede. Bafta la cei sau cele cu asemenea probleme.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Cu ulei de masline nu?

| jesika a răspuns:

Uleiul de ricin da rezultate garantate

| Adriiianaa99 a răspuns:

Sprancenele cresc, normal in 1 luna.Dar, daca vrei sa-ti creasca mai repede poti da cu ulei de ricin( il gasesti in farmacie si costa pana in 5 lei, o sa-ti creasca cam in 2 saptamani.) sau o alta varianta sa dai cu lama de la big in locul unde vrei sa-ti creasca, dar apoi iti vor creste mult mai des si mai repedewinking

| Theodora_Raluca_1996 a răspuns:

Dar daca le razi. cam in cat timp cresc? Adica mie m-i s-a intamplat in felul urmator. M-am pensat de mica cu niste colege(copii prosti laughing ) si de prin luna februarie am inceput sa fac tratament cu ulei de ricin si vitamina A. (eu stateam aproape non-stop cu uleiul in gene si sprancene pentru incepusera sa imi cada doar daca le atingeam). However, acum nu imi mai cad si intr-adevar m-i s-au si indesit oarecum, dar totusi de 8 luni. aveam asteptari ceva mai mari. Am auzit si de acea varianta cu rasul lor cu lamele micute. De frica nu le-am ras de tot, ci doar intr-o portiune unde erau mai rare ca sa vad ce se intampla. Acum (de vreo 3-4 zile) observ ca au crescut si ca se si simt mai tari la atingere.(Sincer m-i se parea logic, pentru ca oriunde te-ai rade firul, in timp, creste mai des si mai gros). happy Am totusi 2 intrebari: 1. In cat timp cresc la lungimea initiala. si 2. Daca le mai rad o data pot creste si 2 (sau mai multe fire) intr-o radacina?

| Manu_Cristina_1994 a răspuns:

Cu ulei de masline sau cu ulei de rechin...

| Marcu_Yo_2000 a răspuns:

Cu ulei de masline si cu ulei de racin sau astepti o luna