| lolelia a întrebat:

In cate zile se albesc dintii daca ma spal de 2 ori pe zi pe dinti bine de tot si folosesc pasta de dinti,, blend-a-med 3D white"?

5 răspunsuri:
| ovidius a răspuns:

Nu crede tot ce scrie în reclame. O albire ca la carte ţi-o face dentistul în cabinetul medical. Şi nici asta nu e recomandată prea des pentru că slăbeşte dinţii.

| Bubutita a răspuns:

Pastele astea de dinti pentru albire nu albesc niciun dinte.
Incearca tratamentul de albire al dintilor de la pearls drops.
Astea blend-a-med doar dau prospetime gurii, dar nu albesc dintii.
Tot ce poti sa faci este sa folosesti pearl drops pentru albire care imi place.
L-am folosit si am o dantura curata.
Sau sa mergi la dentist pentru o curatare, insa nu-ti recomand deoarece iti ia un strat de pe dinte si nu o sa mai poti manca nici rece nici fierbinte.

https://www.google.ro/......ps?/search

asta ti-l recomand

| OoBunnyoO a răspuns:

Nu se albesc foarte mult. O sa se albeasca in cateva zile, insa nu va fi o diferenta foarte mare.

| Sophieeeeeee a răspuns:

2-3 luni posibil.

| LinaCobarstean a răspuns:

Nu se mai albesc doar de la pasta. iti trebuie un tratament de albire la stomatolog