| Venusgirl a întrebat:

In cit timp imi pot trece petele (vreo 30 ) lasate de acnee daca ma folosesc de crema de galbenele deja a doua zi in fiecare seara si pe la amiaza vreo 2 ore?

deci in cit timp o sa scap de aceste pete ingrozitoare?

1 răspuns:
| mazzylazzy a răspuns:

Stai linistita, nu te alarma! Vor trece toate! este foarte bine ca te dai cu crema de galbenele pentru ca aceasta repara tesuturile, hraneste tenul si ajuta pielea sa se refaca. Nu iti face griji, e totul sub control! Conteaza foarte foarte mult si igiena ta, sa te speli des pe fata, sa nu ai mainjile murdare niciodata pentru ca daca pui mana murdara pe fata sunt o gramada de bacterii si microbi, sa te demachiezi mereu, sa ti parul prins, pentru ca tot parul care vine in fata se ingrasa si atinge pielea, si nu e bine deloc. Incearca sa faci infuzii cu ceai de musetel (fierbi apa, adaugi musetel, stai cu capul deasupra vasului cam 20 de minute, acoperit cu un prosop pentru a se forma aburi) iti curata extrem de bine fata, si te ajuta foarte foarte mult! Mai ales daca faci zilnic! Ai grija si ce mananci, fara fast food, prajeli, alimente grase, dulciuri, chipsuri si alte lucruri nesanatoase! Astea nu fac altceva decat sa inrautateasca situatia! Sper din tot sufletul sa te vindeci si sa iti fie de folos lucrurile pe care ti le-am spus! Daca ai orice alta nelamurire ma poti intreba absolut orice, as fi bucuroasa sa te ajut! Mult succes mai departe iti doresc!