| Lara_1864 a întrebat:

Inaltialtimea mea nu e multumitoare( 1, 58 )as dori s ajung la 1, 68 macar...cunoaste cineva exercitii pentru dezvoltarea corpului...(in inaltime in specialtongue)?

15 răspunsuri:
mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Nu exista exercitii anume happyTrebuie sa faci un sport care sa iti placa.De exemplu:
-volei
-inot
-tenis
-baschet
O sa te inalti daca vei practica un sportwinking

daniela
| daniela a răspuns:

Depinde cati ani ai... daca inca mai esti in procesul de crestere (sub 17 ani la fete si 19 la baieti treci la baschet sau volei

| Sara a răspuns:

Hey happy ma faci sa rad laughing macar 1.68 :O:O da ce vrei, sa fii cat un stalp? Ia intreaba pe TPU. pe baieti ce le place mai mult, miniona sau inalta? Iti zic sigur, miniona. Minionele sunt mai sexy. si daca aceasta iti este conformatia corpului poti face thu cat sport vrei tot nu cresti!

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

Eu ce sa mai spun de la 1.40?

Zbenguici
| Zbenguici a răspuns:

@Sensei.BRO da' de unde?! Nu vezi ca ma fugareste toata lumea si se pune in gura cu mine numa' pentru ca's mititica?crying

| inna a răspuns:

Basketul, daca te apuci de el, cu siguranta vei constata o imbunatatire.winking

| Alexăndruţaa a răspuns:

Cum vrei tu baschet sau innot

| Mefisto23 a răspuns:

Fa sport! Volei sau baschet!

| abis a răspuns:

Se spune ca esentele cele mai pretioase sunt tinute in sticlute mici. happy

Cel mai bine ar fi sa te impaci cu tine insati, sa nu te preocupe excesiv inaltimea (sau lipsa ei), pentru ca cine te iubeste cu adevarat nu se impiedica de un astfel de detaliu. Si pana la urma asta-i tot ceea ce conteaza.

| SmileThreatening a răspuns:

Poti incerca si handbalul, dezvolta corpul armonios.La baschet si volei, se pune mare presiune pe genunchi si brate, iar cele mai frecvente operatii sunt cele de ligamente incrucisate si menisc.Nu exclud faptul ca in absolut toate activitatile sportive sunt riscuri la accidentari. Poti incerca exercitiile de stretching sau yoga(stimuleaza cresterea in inaltime), exercitiile la spalier ajuta cresterea in inaltime.:*>big grin

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca inca esti in crestere, poti face baschet.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
Înotul te poate ajuta foarte mult, alături de volei, baschet şi handbal.
Le poţi combina pentru rezulate optime.
Apropo, nu spui ce vârstă ai?
Spor la antrenamente.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zbenguici ce sa mai spui? Mica la stat, mare la sfat tongue

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Zbenguici te fugaresc pentru ca te iubesc, ai interpretat tu gresit. Nu o spun asa direct, te tachineaza happy

| Nimeni a răspuns:

Hai sa facem schimb.eu am 1.68 si imi doresc sa fiu mai micaaaaa...crying