| Melissa_4345 a întrebat:

Intrebare pentru fete. Voi cu ce va epilati in zona intima? eu ma fac cu crema, dar nu se ia deloc... crying

8 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

Ia o cremă puternică şi pentru piele sensibilă, şi eventual las-o puţin mai mult timp.
Eu optez pentru lamă.

| lallalle a răspuns:

Da si eu am mai incercat cu crema...dar tot la lama de ras am ajuns big grin

| spuf_8357 a răspuns:

Crema dar sa fie si cu galbenele, incearca sa lasi mai mult vreo 10 15 minute pana vezi ca parul incepe sa se desprinda

| BiancaPitic a răspuns:

Poti incerca cu aparatul. Am eu unul special. Dar incearca unul care tunde nu care smulge. Si daca gasesti unul care tunde, nu te doare deloc.
Sper ca te-am ajutat!

| bingbang_2202 a răspuns:

Crema Veet.Mi se pare foarte ok.

| BueyAstaMika a răspuns:

Melli...exista o crema speciala pentru asa ceva.Mai bine intrebi la farmacie.happy

| GirlWithScarf a răspuns:

Trebuie sa lasi creme sa actioneza timp de 10-13 minute, depinde de lungimea firului de par...de obicei scrie pe cremehappy

| doOry a răspuns:

Cam ma grabesc cu lama, dar dezavantajul e ca parul creste foarte repede si exista pericolul de a te irita urat straight face
Dar de obicei folosesc ceara (benzi sau ceara fierbinte). Avantajul este ca parul nu mai creste asa repede dar doare destul de tare straight face

Funda? puppy dog eyes