| getty a întrebat:

La cat timp dupa o vopsire a parului este sanatos sa il vopsesti din nou?

13 răspunsuri:
| JustMeFlory a răspuns:

3 luni. Oricum vopsirea nu este deloc "sanatoasa", indiferent ca te vopsesti o data la 3 luni. Iti recomand vopseaua de la Garnier cu ulei de masline(sunt ff multumita de ea)iti lasa un par matasos si nu il distruge. De altfel, foloseste produse de ingirjire pentru par vopsit(masca, sampon, balsam).

constantaproca
| constantaproca a răspuns:

Eu ma vopsesc la 3-4 luni si nu am probleme.

| DenissaDeea a răspuns:

La minim 2-3 luni, depinde si de calitatea vopselei, sau iti lasi parul tau natural.

| borsec a răspuns:

Pai dupa cam 3 luni, depinde si cat de repede iti creste parul, si cat de buna este vopseaua de par.

tundenana
| tundenana a răspuns:

Incearca sa folosesti vopsele de par care nu contin amoniac, adica sa nu fie vopsele permanente... eu folosesc gama Loreal - Casting Creme Gloss - adica crema pentru colorat... e foarte buna... il folosesc de un an si nu am probleme, ma vopsesc la 2 luni o data... dar se poate si o data pe luna ca nu afecteaza parul... si tine... la fel ca si vopseaua permanenta... dar asta numai produsele Loreal... am incercat si Wella si Palette, dar fara succes... doar crema casting de la Loreal este buna ...incearca si tu.

| MADALINAAAA a răspuns:

La minim 2 luni. dar mai sanatos este sa il vopsesti cu o vopsea fara amoniac!

| dicarmencitta1957 a răspuns:

Am incercat toate vopselele si toate ma tin doar 3 saptamani, imi apare parul alb la radacina imediat, asa ca eu ma vopsesc cam, la trei saptamani. Intr-adevar vopseaua Loreal este cea mai buna, dar si cea mai scumpa. Dai un ban, dar te vopsesti mai rar.Eu dupa fiecare spalare folosesc tratament de par ca sa nu imi atace radacina prea mult, o vopsea buna ar trebui sa fie o vopsea profesionala. Un vopsit ar trebui sa tina 3 luni, ceea ce nu tine si de fapt de aceea avem probleme cu parul. O vopsea adusa de afara tine mult mai mult si nici nu te vopsesti asa de des.Deci cam la doua luni ar trebui sa ne vopsim.

| Mya a răspuns:

Minim? :O eu stiam ca trebuie vopsit cat mai rar posibil confused

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În general la 2-3 luni se poate vopsi părul și asta depinde de creșterea firului de păr.
Folosește vopsele de păr fără amoniac și o mască hidratantă/fortifiantă/regeneratoare/reparatorie la fiecare vopsire.
Pa, pa.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Bună.
În general la 2-3 luni se poate vopsi părul și asta depinde de creșterea firului de păr.
Folosește vopsele de păr fără amoniac și o mască hidratantă/fortifiantă/regeneratoare/reparatorie la fiecare vopsire.
Pa, pa.

Alte răspunsuri
| Isa_LarySsa_1993 a răspuns:

Parerea mea este ca cu cat mai rar cu atat mai bine! Bineinteles ca depinde de ce culoare aveti si care e culoarea voastra naturala.dar indicat este cam 1 data la 3 luni sau chiar 4 deoarece orice fel de vopsea va distruge parul in timp daca il vopsiti gen 1 data la 1-2 luni.cu timpul va rareste parul. fiecare decide cum e mai ok pentru el.dar sfatu meu este de a va vopsi cat mai rar.cel mult de 3 ori pe an e cel mai indicat si nu afecteaza parul!